Słuchawki z mikrofonem Shunli Sl 750 i AITA – Opinia

Słuchawki shunliSłuchawki stereo z mikrofonem – Shunli Sl 750 i AITA. Jest to nowoczesny z wyglądu typ słuchawek posiadających mikrofon oraz miękką wyściółkę wokoło stelażu z eko skóry.

Całość ma delikatny kształt i jest przyjemna w dotyku. Słuchawki są montowane na elastycznym pałąku który ułatwia dostosowanie się do dowolnej wielkości głowy.

Kabel zasilający jest na standardowego mini Jacka, czyli pasuje do wszelkiego typu urządzeń audio i komputera. Przewód kabla jest o zadowalającej długości – około 170 cm. Sam zaś przewód jest bardzo ciekawym rozwiązaniem – jest podobny do sznurka, bardzo elastyczny i przyjemny w dotyku.

Na przewodzie jest zamontowane gniazdo kontroli głośności w słuchawkach, na standardowym pokrętle w formie rolki. Przewód ma dwie końcówki, jedną do odbierania dźwięku (zieloną) oraz (czerwoną) do obsługi mikrofonu. Jakość przewodu jest bez najmniejszego zarzutu.

Słuchawki Shunli Sl 750 działają na zasadzie Plug&Play – czyli wystarczy je podłączyć aby spełniały swoją rolę bez konieczności instalacji dodatkowych sterowników. Słuchawki z wyglądu są duże i ładnie się prezentujące – nowoczesny wygląd. Produkowane przez tak zwaną firmę „krzak” czyli coś gdzie trudno znaleźć producenta aby dokładniej się mu przyjrzeć i jego innym towarom.

Modelowi słuchawek warto się przyjrzeć – o tej samej nazwie i modelu są także inne z wyglądu, my opisujemy widoczne na fotografiach. Także identyczne słuchawki o tych samych parametrach mogą mieć nazwę AITA – to ten sam model, o innej nazwie.

Nauszniki są wykonany ze zmiękczenia, całkowicie nakładane na uszy – przyjemne w dotyku. Mikrofon ma na sobie ochronną gąbkę. Słuchawki mimo dobrego wyglądu są niskiej jakości produktem. Ich opory w głośnikach są bardzo duże – aby słyszeć dobrze w nich dźwięki trzeba maksymalnie ustawiać ich regulator jak i moc dźwięku w urządzeniu do którego są podłączone.

Mikrofon słuchawek jest bardzo niskiej jakości – praktycznie nieczuły i trzeba go mocno dociskać do ust aby działał. Działanie mikrofonu w słuchawkach Shunli Sl 750 (AITA) jest złe. Mikrofon ma zakłócenia, szmery i działa bardzo słabo.

Z słuchawek nie da się korzystać komfortowo zarówno podczas słuchania muzyki – jest za chicho nawet jak się wszędzie ustawienia maksymalnie głośność, jak i sam mikrofon praktycznie nie działa jeśli się go mocno nie dociśnie do ust. Co więcej także po docisku działa błędnie po poprzez szmery, jak i zniekształcenia dźwięku mówionego.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA podana przez producenta Shunli Sl 750 (AITA):
Częstotliwość; 20-20000Hz. / Oporność:32ohms. / Czułość: 101dB.
Max moc wyjścia : 100mW. / Regulacja głośności: TAK. / Specyfikacja mikrofonu:30-16000Hz.
Max moc wyjścia: 0,5mA. / 3,5mm Jack Stereo Jack

Słuchawki nie spełniają swojego przeznaczenia przez co zdecydowanie odradzamy Shunli Sl 750 (AITA). Warto wybrać inny sprzęt, być może droższy ale działający prawidłowo. Słuchawki Shunli Sl 750 (AITA) są w atrakcyjnej cenie – ale nie warto wybierać produktu który nie działa tak jak powinien. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *