Smar do łańcucha w aerozolu APP SL 280 Spray – Opinia

Smar w aerozolu APPSmar do łańcuchów w aerozolu APP SL 280 (Auto Plast Product). Pojemnik o pojemności 400 ml z precyzyjnym dozownikiem rurkowym. Przeznaczony jest do trwałej konserwacji łańcuchów i innych części ruchomych.

Mocno ogranicza przywieranie nieczystości do nasmarowanej części przez APP SL 280 – tylko w wypadku dużych obrotów, inaczej jest klejący.

Jest to produkt syntetyczny. Przed użyciem wymagane jest przeczyszczenie miejsca innym środkiem z rodziny APP. Smar w aerozolu APP jest odporny na warunki pogodowe oraz wysokie i niskie temperatury.

Jednakże faktyczna jego anty-statyczność pozostawia wiele do życzenia, w smarze APP L 280 zastosowano formę lakieru która ma ułatwić odporność i przywieranie do smarowanego podłoża . W rzeczywistości miejsce nasmarowania jest zawsze lepkie i  wychwytuje nieczystości. Do miejsca smarowanego przywiera mniej elementów niż do typowego smaru ale powierzchnia jest daleka od czystej.

Co więcej łańcuchy szybko zdejmują na koronkach warstwę smaru przez co po około 50 km słychać już skrzypienia eksploatacyjne.  Smar jest w dobrej cenie. Próba posmarowania nim wianków skończyła się ich trudniejszym obrotem – wina jest mocno lepkich lakierów.

Smar APP SL 280 można stosować do elementów nie narażonych na zbieranie brudów z ulicy czyli w miejscach zamkniętych lub o wysokiej siale obrotowej takiej jak łańcuchy motocykla.

Plusy smaru APP SL 280 to na pewno niska cena, mocne przywieranie, łatwość precyzyjnego dozowania, spora wydajność dzięki zastosowaniu aerozolu. Wysoka tolerancja na temperatury, odporny na warunki pogodowe.

Największe minusy to że nadaje się tylko do smarowania elementów zamkniętych lub o wysokiej sile obrotowej, powierzchnia i tak przyciąga nieczystości do miejsca smarowania, cienka powierzchnia smarowania – szybko schodzi na miejscach najbardziej narażonych na przetarcia.

Smar jest mało skuteczny w procesie znacznego wydłużenia eksploatacji części ruchomych o dużym obciążeniu pracy. Opinia: Smaru do łańcuchów – APP SL 280 nie polecamy, w naszej ocenie ma za małą skuteczność działania. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *