Smartfon Cubot X17 – Opinia i Test

Smartfon CubotTelefon smartfon firmy Cubot o modelu X17 to ciekawe urządzenie jakie sprawia dość dobre wrażenie wizualne. W około telefonu biegnie ramka wykonana z cynku wraz z szlifami jakie ciekawie odbija światło.

Wyświetlacz posiada szkło z wykrzywieniami na jego krawędziach – ekran ma na sobie zamocowaną folię ochronną. Tył smartfona posiada jakiś stop metalu w dotyku przypominający plastik – podobno na nim szybko powstają rysy.

Telefon bardzo dobrze leży w dłoni, jest on bardzo cienki ale i ciężki co może sugerować jakąś solidność urządzenia. W zestawie Smartfon Cubot X17 posiada dołączone także przezroczyste etui jakie ma zabezpieczyć tył klapki telefonu przed uszkodzeniem. Z racji tego że jest to tworzywo przezroczyste można za nim położyć jakiś motyw graficzny jaki dodatkowo spersonalizuje smartfon do własnych upodobań.

Wadą urządzenia jest konstrukcja jaka uniemożliwia zajrzenie do wnętrza oraz baterii. Z boku jest tacka na jakiej można umieścić jedną kartę nano sim oraz kartę pamięci. Kartę pamięci można zastąpić także mikro simem – ale wtedy traci się slot pamięci – co na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem dla wielu osób a nawet uwstecznieniem technologicznym.

Rozdzielczość ekranu w telefonie smartfonie Cubot X17 jest Full HD – przez co wyświetlane tam obrazy mają bardzo wysoką jakość obrazu. Matryca jest wykonana w technologi IPS jaka posiada bardzo dobre kąty widzenia oraz jasność obrazu. Jest to na pewno duży atut całego telefonu.

Procesor urządzenia to 4 rdzeniowe 1,3 Ghz jakie zapewni stabilną prace urządzenia i dobre osiągi na wymagających aplikacjach. Telefon także posiada wbudowane aż 3 GB pamięci RAM. Są to bardzo dobre parametry na tle cenowej konkurencji.

Problemem na pewno jest brak całkowitego przetłumaczenia menu w urządzeniu. Kolejna dość spora wada to jakość połączeń, jest ona stosunkowo niska. Także jakość wykonywanych zdjęć zostawia wiele do życzenia, tak samo jak ich program obsługi. Na fotografiach jest za wiele zaszumień a interface jest przestarzały.

Naszym zdaniem warto być ostrożnym przy wyborze tego urządzenia. Cubot X17 nie jest to tanie urządzenie a ma wiele ujemnych aspektów technicznych, mimo jego mocy ogólnej. Na pewno jego zakup dobrze przemyśleć – czasami warto kupić coś słabszego ale z większą możliwościami względem zobaczenia wnętrzności telefonu jak i elastyczności jego rozbudowy.

Jeśli ktoś może o nim powiedzieć coś więcej to zapraszamy do napisania tego w komentarzu. Zapraszamy także do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.