Smartfon Evolveo StrongPhone Q4 – Opinia i Test

Smartfon Q4Smartfon marki Evolveo o modelu StrongPhone Q4 to podobno telefon do zadań specjalnych. Jest on wykonany w technologi jaka ma zapewnić mu maksymalną odporność na uszkodzenia różnego typu, w tym skrajnie nieprzyjazne warunki pogodowe.

Na wyposażeniu telefonu znajduje się mocny akumulator o pojemności 2800 mAh jaki zapewni długą pracę urządzenia oraz co ciekawe slot na dwie karty pamięci. Wielkość wyświetlacza smartfona Evolveo StrongPhone Q4 to 4 cale o rozdzielczości 480 na 854 Pix. Ekran posiada bardzo dobre odwzorowanie kolorów oraz kąty widzenia.

Multi dotyk działa bardzo płynnie i bez problemów, także telefon nie ma problemów podczas użytkowania z przycinaniem się systemu.

Telefon ma 4 rdzeniowy procesor oraz gigabajt Ramu co zapewni mu stabilne działanie podczas typowego użytkowania. Ciekawostką jest kluczyk do otwierania tylnego panelu urządzenia. Całość jest wykonana z tworzywa sztucznego wzmocnionego dodatkowo elementami gumowymi jakie zapewniają lepszy chwyt oraz zabezpieczają przed uderzeniami i upadkami sam telefon.

Urządzenie standardowo posiada GPS z czego może być problem z jego umieszczeniem w uchwycie samochodowym jako nawigacji z racji na nietypowy wygląd i profil bryły telefonu.

Akumulator Evolveo StrongPhone Q4 standardowo powinien działać podczas typowego użytkowania około 2 dni. Jakość fotografii jest bardzo dobra, choć widać że są trochę jak by przyciemnione. Fotografie mają dobrą kolorystykę i poziom szczegółów.

Standardowo w tej klasie urządzenia można nagrywać także filmy w jakości HD. Telefon wytrzymuje faktycznie trudne typowe warunki jakie mogą go spotkać w różnych okolicznościach. Standardowo z racji na woje cechy może być użytkowany w praktycznie każdym miejscu pracy – raczej nie będzie mu zagrażała typowa sytuacja wypadkowa.

Mimo sporej ceny smarftona Evolveo StrongPhone Q4 to jest to bardzo dobry produkt dla wymagających użytkowników przede wszystkim trwałości urządzenia nawet w bardzo niekorzystnych warunkach i okolicznościach dla urządzeń tak delikatnych jakimi są typowe smartfony. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Ochwatek pisze:

    Wydaje mi się, że akumulator jaki ma taką pojemność jest zdecydowanie za mały. Im większą pojemność tym dłużej działa urządzenie bez konieczności ładowania co powinno być domeną takich odpornych urządzeń. Natomiast tutaj jest zdecydowanie za mało aby to było dobre rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *