Smartfon Goclever Quantum 400 – Opinia i Test

Smartfon Quantum 400Smartfon Goclever o modelu Quantum 400, to telefon jaki zagościł na rynek w 2 kwartale 2014 roku. Warto o nim wspomnieć, że ma bardzo ładną jakość rozdzielczości wyświetlacza typu IPS o wymiarze 480×800 px – 4 cale i 233 ppi. Wymiary telefonu to 117 na 63 na 11,20 mm.

Z wyglądu prezentuje się on przyzwoicie, jednakże warto pamiętać, że jest to tani produkt i także ma elementy jakie go tworzą odpowiednie względem ceny – czyli też jeden z najtańszych komponentów.

Bateria smartfona mieści 1600 mAh – co faktycznie starcza na około 4 godziny pracy oraz do 4 dni czuwania – bateria jest zbyt słaba i można powiedzieć że dosłownie ucieka ona w oczach. Pamięć wbudowana to 4 GB – ale przestrzeni dla użytkownika jest około 1600 MB – resztę zajmuje system i wiele aplikacji zainstalowanych przez producenta.

Warto wspomnieć, że ten telefon nie daje ROTA – czyli nie można odinstalować wielu aplikacji jakie dodał do softu producent – a są one często zbędne.

Pamięć Ram Goclever Quantum 400 to zaledwie 512 MB – co na te czasy jest bardzo małą wartością. Telefon obsługuje karty pamięci do 32 GB. Procesor ma 4 rdzenie o taktowaniu 1,2 GHz. Oprogramowanie domyślne to Android 4.2. Telefon posiada w sobie możliwość korzystania z dwóch kart sim jednoczesne w tym karty 3G.

Na wyposażeniu także jest Wi-Fi działające dobrze, dokładny moduł GPS oraz standardowe łącze USB wraz z mini jackiem. Aparat fotograficzny to 2Mpx o rozdzielczości 1600×1200 px – z czego zdjęcia są dość mocno słabej jakości.

Wadą Goclever Quantum 400 jest fakt konieczności wyjmowania baterii aby włożyć dowolną kartę – pamięci czy sim do telefonu. Tylna klapka wykonana z tworzywa sprawia wrażenie dość słabej, takiej jaka może się dość łatwo wyrobić i z czasem przestać się zamykać na zatrzaskach.

Telefon podczas pracy dość mocno się grzeje – potrafi się rozgrzać do niemal parzenia delikatnych dłoni. Klawisze funkcyjne się nie podświetlają, co może być wadą dla wielu osób – nie widać ich nocą. Ekran mimo zapewnień producenta że posiada multi dotyk – to faktycznie on nie działa w tych modelach.

Jakość rozmów jest w nim dość sztuczna – ale dopuszczalna. Głośność głośników można określić jako bardzo cichą na słuchawkach oraz jako przeciętną na głośniku.

Zestaw zawiera smartfona, ładowarkę, kabel usb, bardzo słabej jakości słuchawki, dodatkową folię ochronną na wyświetlacz oraz instrukcję obsługi wraz z pudełkiem.

Goclever Quantum 400 jest jednym z najtańszych samrftonów tego typu. Oczywiste jest więc, że wiele jego rozwiązań będzie dość niskiej jakości. Natomiast jeśli ktoś potrzebuje małego komputerka z funkcją telefonu i kilkoma innymi prostymi dodatkami to będzie dobra opcja. Sam telefon wydaje się, że jest średnio trwały.

Na pewno warto przed jego zakupem się dobrze zastanowić oraz sprawdzić go na żywo – czy będzie spełniał oczekiwania. Jest to telefon raczej dla osób nie wymagających za wiele od smartfona. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.