Smartfon Motorola Moto X Play – Opinia i Test

Smartfon Motorola MotoSmartfon Motorola Moto X Play to produkt firmy Lenovo jaki cieszy się bardzo dużym uznaniem konsumentów. Jest to bez wątpienia jeden z bardziej udanych modeli telefonów, jaki na pewno spełni większość oczekiwań większości konsumentów.

W telefonie może zachwycić aparat fotograficzny jak i siła jego podzespołów, zapewniająca bardzo płynną prace urządzenia.

Telefon został wyposażony w aparat 21 Mpx – prawdopodobnie najlepszy aparat w przedziale cenowym wszelkich smartfonów tego typu. Posiada przesłonę F2 oraz manualna regulacja ekspozycji i podwójny flesz. Z przodu znajduje się aparat 5 Mpx jaki pozwoli prowadzić dość ładne rozmowy internetowe jak i robić sobie zdjęcia.

Telefon posiada energooszczędne podzespoły oraz akumulator o pojemności aż 3500 mAh jaki jest bardzo wydajny i pozwoli a bardzo długie używanie smartfona.

Motorola Moto X Play posiada także technologię ładowarek turbo jaka pozwoli naładować baterię w około 15 minut – jednakże nie należy się tym zachwycać. Gdyż tak szybkie ładowanie zapewne też znacznie skraca żywotność akumulatora – takie ładowanie zapewni działanie na około kolejne 7 godzin użytkowania. Telefon posiada w sobie także nowy i co ważniejsze czysty system Android jaki można samodzielnie aktualizować.

Co więcej Motorola nie instaluje domyślnie żadnych aplikacji dodatkowych przez co system jest sprawniejszy a sam dysk w większym porządku. Wielkość ekranu 5,5 Cala Ful HD IPS oraz 2 GB Ram-u a także 8 rdzeniowy procesor – to wszystko zapewnia możliwość odpalenia każdej wymagającej aplikacji bez żadnych problemów czy zacięć.

Także warto wspomnieć że jakość wykonania całej obudowy jest bardzo elegancka i dobrze plasowana.

Na obudowie smartfona dodano lśniącą ramkę w około całego korpusu oraz na tylnej klapce siatkę jaka doskonale maskuje rysy i odciski. Także siatka znacznie ułatwia uchwyt. Na ekranie jest hartowane szkło 3 generacji Gorilla, delikatnie ścięte na krawędziach.

Na smartfonie Motorola Moto X Play zastosowano powłokę jaka ma zabezpieczać go przed wilgocią i zachlapaniem. Jednakże telefon nie jest wodoodporny. Można zdjąć tył obudowy – czyli klapkę ale nie ma tam niestety praktycznie dostępu do niczego – jest to bardzo brzydka polityka firmy jaka nie pozwala wymieniać baterii telefonu jaka w rzeczywistości powinna być za takie praktyki bojkotowana.

Karty sim oraz pamięci są wkładana na specjalnej szufladce co także niestety jest niepraktyczne bo nie pozwala na większe rozbudowanie albo posiada się 2x sim albo karę pamięci z sim. To także uwstecznienie a nie ulepszenie w telefonie jakie jest dla niego dużą ujmą.

Ekran Motorola X Play posiada bardzo dobre kąty widzenia – nie ma problemu z bardzo dobrym widokiem pod każdym możliwym kątem. W telefonie czasami podobno występują problemy graficzne, jednakże są one absolutnie sporadyczne.

Pamięć wewnętrzna 16 GB pamięci wewnętrznej czyli około wolnego 12 GB. Warto wspomnieć jeszcze raz że Android w urządzeniu jest czysty co jest na pewno wielką zaletą. Jeśli ktoś już z Was miał ten telefon warto napisać od siebie co o nim sądzicie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *