Smartfony z długim czasem pracy i działania na baterii

Długi czas pracyCzas pracy na baterii w telefonach a szczególnie smartfonach jest dość ważną sprawą przy wyborze tego sprzętu. Chyba nie ma osób jakie lubią ładować często swój telefon a na pewno każdy by się cieszył aby działał on na jednym naładowaniu do pełna jak najdłużej.

Po za samą długością działania urządzenia jest także dodatkowa korzyść – rzadziej trzeba ładować telefon czyli tym mniej zużywa się akumulator w żywotności jego cykli.

Niestety producenci bardzo często wkładają do urządzeń dość słabe akumulatory przez co telefony jakie mają większe wyświetlacze lub mocniejsze podzespoły dość szybko wyczerpują energię urządzenia. Jeśli dla kogoś staje się priorytetem długość pracy smartfona na baterii to jest kilka modelów jakie będą działały długo bez doładowywania.

Warto wspomnieć że na długość pracy telefonu na baterii także ma wpływ po za wielkością matrycy jak i siły podzespołów także system operacyjny. Teoretycznie im jest on nowszy tym więcej jest zastosowanych w nim rozwiązań jakie potrafią oszczędzać baterię. Aktualność systemu ma gigantyczne znaczenie przykładowo w smartfonach na androidzie. Im jest on nowszy to widoczna jest jak na razie tendencja do większej oszczędności energii jak i samej płynności działania.

Na początku warto przyjrzeć się telefonowi MyPhone L-Line – posada on wymienny akumulator a sama długość pracy na jednym ładowaniu powinna wynosić spokojnie około dwa dni podczas normalnego korzystania z urządzenia. Jest to dobre budżetowe urządzenia o całkiem dobrych parametrach technicznych jakie zadowoli na pewno większość standardowych użytkowników.

Kolejny model to ponownie MyPhone Hammer AXE LTE – to droższa wersja jaka jest bardzo odporna na różne uszkodzenia. Sama nazwa jak widać jest także zobowiązaniem. Telefon ten idealnie będzie nadawał się wszędzie tam, gdzie mogą być trudne warunki atmosferyczne jak i terenowe oraz możliwe liczne kontuzje zwykłego urządzenia. Dodatkowo telefon ma mocne parametry techniczne. Telefon na jednym ładowaniu powinien podziałać około 3 do 4 dni w użytkowaniu standardowym.

Kolejny model to Motorola Moto X Play – to bardzo mocne urządzenie także w świetnym aparatem fotograficznym. Mocny akumulator zapewni długi czas pracy na teoretycznie co najmniej 2 dni. Ogromna zaleta to moc urządzenia. Ostatni ciekawy model to Motorola moto X Style – czyli najdroższe urządzenie ale o najmocniejszych parametrach.

Wspomniane modele są tylko przykładowe – jest także wiele innych modeli o podobnej długości życia baterii. Jeśli znacie takie, to koniecznie napiszcie jakie polecacie pod tym względem w komentarzu. Zapraszamy na koleje tematy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *