Smartfony z najlepszym aparatem fotograficznym

Najlepszy smartfonAparaty w telefonach a w zasadzie już smartfonach mogą robić bardzo dobre zdjęcia. Oczywiście nie będą one dorównywały raczej nigdy dużym rozbudowanym lustrzanką jakie potrzebują dużych rozmiarów i obiektywów ale mogą robić i tak idealne i piękne fotografie.

Coraz więcej modeli telefonów ma wbudowany na tyle dobry aparat, aby robić świetne fotografie nadające się do wydrukowania nawet w dużych rozmiarach.

Przy wyborze smartfona z dobrym aparatem należy kierować się nie tylko opisem technicznym producenta. Opisy te niestety często są suchymi liczbami a w dodatku nie zawsze pokrywają się z prawdą nawet w markowych i droższych modelach telefonów. Aby wiedzieć jaki telefon potrafi zrobić świetne zdjęcia pod względem jakości jest na to kilka sposobów a wspomniany opis techniczny może być tylko jedną z wielu wskazówek.

Warto jeśli jest możliwość udać się do sklepu i zrobić samemu zdjęcia telefonem a następnie powiększać je szukając na nich rozmyć. Im większa dokładność a mniejsza ziarnistość fotografii na dużym powiększeniu to zdjęcia są oczywiście wyższej jakości.

Także bardzo istotne znaczenie ma oddawania naturalnych kolorów jak i odpowiednia jasność wszystkich wykonanych fotografii. W tym celu także można szukać w internecie opinii innych osób jak i samych zdjęć wykonanych z interesujących nas telefonów.

Jeśli ktoś szuka gotowych rozwiązań to warto się przyjrzeć smartfonowi Motorola Moto X Style – posiada aparat 20 Mpx oraz punktowy autofokus. Na wyposażeniu są także dwa flesze i minimalną przesłoną 2. Ekran wyświetlania jest lepszy od Full HD.

Telefona ma także LTE – z przodu kamera 5 Mpix co zapewni świetną jakość wideo. Nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K. Także parametry techniczne telefonu są bardzo wysokie przez co nie będzie z nim żadnych problemów. Niestety za jakość trzeba też zapłacić więcej.

Kolejny model gody polecenia to Samsung Galaxy A5 – to znacznie tańszy model z 13 Mpx aparatem oraz jednym fleszem i autofokusem. Minimalna przesłona to 2. Ma ekran 5 cali amoled. Aparat przedni 5 Mpx jaki daje świetnej jakości obraz na przykład filmów. Ma 2 GB ramu oraz mocny procesor jaki zapewni bardzo płynną prace urządzenia.

Także warto się przyjrzeć Samsungowi Galaxy S6 jaki ma 16 Mpx oraz z przesłoną 1,9 – optyczna stabilizacja obrazu oraz autofokus. Może kręcić materiał 4K jaki także będzie wyświetlał w większej rozdzielczości niż Full HD. Posiada on 8 rdzeni 2.1 Ghz oraz 3 GB ramu. Jest to jak widać jest to bardzo mocny telefon.

Także LG G4 zasługuje na przyjrzenie się mu bliżej, ma mocno zbliżone jakościowo osiągi do omawianych wcześniej urządzeń. Tak samo Motorola Moto X Play. Warto przetestować te urządzenia przed zakupem.

Jeśli prowadzi się aktywny tryb życia i chce mieć wszystko w jednym urządzeniu to na pewno taki wydatek jest warty swojej ceny. Są to bardzo dobre urządzenia jakie zadowolą zdecydowaną większość potrzeb na dobrą jakość telefonu smartfona jak i aparat fotograficzny z kamerą.

Jeśli ktoś zna inne telefony z doskonałym aparatem fotograficznym to zapraszamy do polecania tych modeli. Zapraszamy także do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.