Sok jabłkowy Tarczyn – Opinia

Sok Jabłkowy tarczynSoki Tarczyn są produktami wartymi uwagi, produkowanymi przez Agros-Nova Soki. Ich skład już na wstępie można określić jako dobry oraz smak jako bardzo dobry.

Przykładowa butelka mieści w sobie 300 ml zawartości soku. Także ciekawym elementem jest umieszczenie pod nakrętką butelki ciekawych słów oraz rozwinięcie ich znaczenie.

Soki Tarczyn wydają się jedną z lepszych pozycji tego typu produktów na pułkach sklepowych. Są one pasteryzowane oraz wyrabiane z zagęszczonych soków jabłkowych.

Skład soku Tarczyn jabłkowy: sok jabłkowy z zagęszczonego soku jabłkowego, cukier do korelacji kwaśnego smaku, przeciwutleniacz – kwas askorbinowy. Jak widać skład jest bardzo krótki, co jest bardzo dobre. Także nie ma w nim nic złego – zawartość cukru jest w niskiej skali zawartości, więc nie jest to bardzo duży procent jak w przypadku wielu innych produktów tego typu.

Wartość odżywcza soku Tarczyn w 100 mililitrach: wartość energetyczna 45 kcal, tłuszcz 0,1 g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,1 g, węglowodany z czego całość to cukry 10,8 g, białko 0,1 g oraz sól 0,005 g.

Jak widać wszystkie wartości są w porządku, być może warto by było ograniczyć trochę cukry – gdyż inne produkty dziennego spożycia i tak mają ich dużą gamę – tylko by się to odbiło kosztem zmiany smaku na bardziej kwaśny.

Sok tego typu stanowi dość wysoką jakość, ogólnie o produkcie można powiedzieć że jest warty wypróbowania i ocenienia go samemu. Naszym zdaniem w smaku wypadają one bardzo dobrze, także do samego składu nie można się przyczepić.

Warto jednak wspomnieć, że poziom cukrów mógłby być ograniczony – gdyż stanowi ponad 30% (sok 32,4 g cukru na butelkę a GDA dziennie 90 g) dziennego zapotrzebowania organizmu na Cukry według GDA.

Mimo wszystko produkt określamy jako warty do wypróbowania i ocenienia go samemu. Jeśli ktoś dba o zdrowie i dietę może wybrać lepsze rozwiązanie w postaci kupna jabłek i zrobienia z nich soku samemu przez sokowirówkę – będzie wtedy on znacznie bardziej wartościowy, niż kupny a tym bardziej zdrowy. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *