Sok Kubuś – Opinia

Kubuś picieSoki o nazwie Kubuś to dość popularny produkt jaki można nabyć w wielu różnych sklepach. Przykładowa butelka mieści w sobie 300 mililitrów zawartości produktu.

W składzie znajdziemy takie owoce jak marchew, jabłko oraz banan. Soki są gęste mimo dość dużego rozwodnienia – bo około 45%. W smaku wypadają całkiem nieźle, cenowo także są dość przyzwoite choć można znaleźć i tańsze zamienniki w składzie wcale nie gorsze. Produkt jest pasteryzowany.

Skład soku Kubuś: przeciery i sok z zagęszczonego soku z marchwi mazurskiej 28%, bananów 14% oraz jabłek 11%. Następnie woda, cukier trzcinowy, regulator kwasowości w postaci kwasu cytrynowego, witamina C oraz nie określony aromat. Jak widać skład nie jest zły pod względem zdrowia – natomiast może zastanawiać fakt, że dodając ilości procentowe soków wyjdzie na to że 53% stanowią soki a reszta to woda i inne dodatki – a więc czy aby na nazwę sok nie jest on za mocno rozwodniony – na to Państwo musicie sobie dopowiedzieć sami – zgodnie z regulacjami bardziej pasuje słowo nektar a nie sok.

Wartość odżywcza w 100 ml produktu: wartość energetyczna 48 kcal, białko 0,4 g, węglowodany 11,3 g w tym cukry to aż 11 g, tłuszcz 0,1 g w tym kwasy nasycone 0,03 g, błonnik 1,1 g, sód 0,02 g oraz witamina C – 30% dziennego zapotrzebowania i witamina A 50%.

Nadmierną ilością naszym zdaniem są cukry – sam naturalny sok w sobie także ma cukry i nie trzeba by ich dodatkowo dosładzać – tylko że w produkcie jest wiele wody więc i więcej dodano cukru – co obniża jego jakość.

Naszym zdaniem produkt jest dość dobry ale nie jest najwyższej jakości – warto porównać jego skład także z innymi produktami, aby ocenić co się bardziej opłaca. Mimo wszystko warto go wypróbować i ocenić samemu aby wiedzieć czy warto go nabywać.

Oczywiście trzeba wspomnieć, że znacznie zdrowiej można zrobić samemu sok z tych owoców i warzyw za pomocą sokowirówki lub blendera – będzie on wtedy znacznie bardziej wartościowy. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Rodan

    Zawsze się dziwię dlaczego ludzie to kupują. Plastikowa butelka, skład mocno taki sobie, nic szczególnie ciekawego oraz w sporej cenie. Lepsze są firmowe produkty danych sklepów w butelkach szklanych. Pewnie reklama robiła soje i się wielu kojarzy z telewizji to dlatego. Lepsze są już firmowe soki w mniejszej cenie i przede wszystkim we szkle jak być powinno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.