Spanie na podłodze jest zdrowe

Spanie jest zdroweSpania na podłodze zaznaje bardzo mało osób z prostej przyczyny, istnieje mit że jest to niewygodne a okazuje się być to bardzo zdrowe i wcale nie takie straszne a nawet może być wygodne.

Prawda jest taka że może być przy próbie spania na podłodze tylko pierwsza noc niewyspana a potem już się przyzwyczajamy. Przy drugiej nocy okazuje się że podłoga wcale nie jest twarda i niewygodna. Po prostu zmiana posłania wgniatającego się pod naszym ciężarem ciała na sztywną podłogę to różne miejsca do spania ale da się do tego szybko przyzwyczaić.

Do spania na podłodze wystarczy rozciągnąć koc czy nawet prześcieradło i to wszystko. W przypadku płytek lub podłogi PCV  należy położyć koc i prześcieradło, dlatego że od takich powierzchni ciągnie nocą zimno. Jest to nieprzyjemne uczycie, więc ocieplenie a przy okazji drobne zmiękczenie na pewno rozwiąże sprawę nieprzyjemnej nocy. Reszta pozostaje taka sama jak na łóżkach tradycyjnych.

Co daje spanie na podłodze – po pierwsze w przypadku pierwszej nocy może dać ból kręgosłupa od niewygodnej pozycji spania i uczucie zmęczenia lub brak możliwości zaśnięcia. A tak naprawdę samo spanie na takim twardym posłaniu choć jest to nieodczuwalne po kilku nocach daje dużo pozytywnych skutków dla naszego organizmu. Najważniejsze z nich wynikają z pozycji kręgosłupa.

Dotyczy to głównie spania na plecach gdyż nasze ciało nie zapada się śpiąc na podłodze i kręgosłup w takiej pozycji ma dość optymalne położenie. Nasze kończyny są bardziej wyciągnięte i częściej samo posłanie zmusza nas do spania na plecach czy brzuchu – spanie bokiem czyli najbardziej popularne na zwykłych łózkach jest mało wygodne z przyczyn wstających kości miednicy.

Dzięki spaniu na podłodze od dłuższego czasu sen jest krótszy o kilka godzin niż na łóżkach tradycyjnych a daje takie same efekty odpoczynku.

Sen na podłodze jest płytszy i łatwiej się zbudzić – choć to zależy głównie od predyspozycji osoby. Samo spanie w tych warunkach daje także jeszcze jeden dodatkowy pozytyw a jest nim brak bólu kości po śnie. Na łóżkach tradycyjnych często jest tak, że budząc się wszystko nas boli.

Przyczyną tego jest ułożenie naszego ciała podczas snu. Spanie na ziemi praktycznie wyklucza możliwość podłożenia ręki pod ciało i jej niedokrwienia, gdyż taka pozycja by wykluczała sen.

Do samego spania na podłodze zniechęca na pewno twardość podłogi. Ale wspomniano na początku że jest to mit, nie dlatego że jest podłoga miękka lecz dlatego że po jednej nocy już nie ma to znaczenia, bo się przyzwyczajamy i traktujemy to tak samo jak zwykłe łóżko.

Idealnym rozwiązanie i zarazem uzupełnieniem spania na podłodze jest zastosowanie poduszki ergonomicznej, która podpiera idealnie kręgi w naszej szyi podczas snu – kręgi szyjne. Posiadanie takiej poduszki zapewni naprawdę komfortowy sen i wysypianie się w tym zdrowym dla organizmu miejscu jakim jest po prostu podłoga w domach.

Po prostu przeznaczcie na próbę 3 noce takiego spania i sami stwierdzicie że jednak jest to warte jednej czy góra dwóch nocy nieprzespanych na zaczątek wielu innych spokojnych i komfortowych oraz zdrowych nocy. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *