Sposób jak zrobić torbę z koszulki T-shirt

Torba rękodziełoHow to Make a T-Shirt Bag – czyli jak zrobić torbę z koszuli typu T-shirt. Torby tego typu są bardzo praktyczne, mogą wytrzymać nawet bardzo ciężkie zakupy jak i są niesamowicie tanie do zrobienia – wystarcza tylko zużyta niepotrzebna koszulka jaką jest łatwo przerobić na torbę.

Na początku należy złożyć ją wzdłuż na pół. Następnie tak jak na materiałach firmowych obciąć jej rogi na przykład nożyczkami lub skalpelem czy nożem do tapet na jakimś twardym podłożu. Następnie odwracamy ją na drugą stronę i związujemy stronę przeciwną od powstałych ramiączek sznurkiem czy mocną gumką.

Ponownie obracamy koszulkę i powstała w ten sposób bardzo mocna torba. Sznurek mocujący czy gumka wytrzymuje bardzo duże ciężary o ile jest zawinięty do środka. To jest sposób na szybko.

Istnieją także inne bardzo dobre rozwiązania, jakie są znacznie ładniejsze i mają w sobie klasę oraz elegancję. Tutaj już w ruch wchodzi obszywanie konturów przyszłej torebki z koszulki. Warto zwrócić uwagę na to, że dobrze jest stosować już kolorowe koszulki lub można do nich dodać frędzle, rzemienie czy inne ozdoby aby bardziej uwidocznić ich charakter.

Jest to bardzo prosty i szybki pomysł na wykonanie torby z koszuli z krótkim rękawem. Torba tego typu raczej jest do wykorzystania zarówno w sytuacjach awaryjnych jak i codziennych. Jest to dobre rozwiązanie wtedy gdy potrzebujemy nagle szybko torby do przenoszenia lub czegoś bardzo oryginalnego.

To rozwiązanie jest niesamowicie proste do zrobienia jak i szybkie w wykonaniu. Zrobienie takiej torby zajmuje nie więcej niż kilka minut jeśli ma się wszystkie narzędzia pod ręką.


Zdecydowanie warto to wypróbować samemu. Istnieje wiele pomysłów na zrobienie torby z T-shirtu i staramy się w tym temacie przedstawić najciekawsze naszym zdaniem propozycje. Na pewno któraś z nich przypadnie do gustu a co więcej można dowolne sposoby modyfikować do własnych upodobań estetycznych.

Nie pozostaje nic innego jak zabrać się do działa i zrobić własną torebkę z koszulki T-shirt – to naprawdę działa i sprawdza się świetnie. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jeden komentarz

  1. GosiaSmyk

    Bardzo sympatyczne i praktyczne są takie pomysły. Tyle razy już wyrzucała niepotrzebne koszulki a tutaj proszę mogłam z nich mieć całkiem fajne torby na zakupy. Szkoda ich ale będą następne, ogromnie dziękuje za pokazanie takich możliwości. Na lato taka bawełniana torebka jak znalazł, na piknik czy gdzieś w teren, super pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.