Sposób na drobne pieniądze w portfelu

Sposób na pieniądzeDrobne pieniądze w portfelach są utrapieniem wiele osób. Stanowią one problem gdy jest ich za wiele, rozpychają przegrody, nie da się domknąć ich schowka.

Wtedy sam portfel jest przez nie bardzo dzieżki i trudno coś znaleźć w tej przegródce, poza najdrobniejszymi nominałami.

Jest kilka sposobów jak segregować drobne pieniądze oraz łatwiej się ich pozbywać w sklepach. Jest to bardzo ważne, szczególnie jeśli często posiada się nadmierną ilość monet w bardzo drobnym nominale a sam portfel nie jest na nie aż tak pakowny.

Pierwszym sposobem jest ich segregacja na zasadzie podziału. Do tego celu można wykorzystać kilka małych kartek zwykłego papieru. Odlicza się wśród drobnych jakąś określoną sumę pieniędzy – powiedzmy 1 zł, 0,5 zł czy więcej i owija tą odliczoną sumę w kartkę papieru. Na kartce tej pisze się ile się znajduje w środku.

Innym sposobem bardziej wygodnym jest zakupienie małych woreczków strunowych. W nich można łatwiej segregować gotówkę a tym samym mieć odliczone kwoty. Można też wiedzie co chce się kupić i mieć w jednym większym worku odliczoną większą sumę na konkretną rzecz – aczkolwiek to może być bardziej problematyczne dla kasjera.

Odliczone pieniądze zarówno w zwiniętych kartkach papieru czy woreczkach strunowych można dać w kasie bezpośrednio. Nie trzeba wtedy wyszukiwać końcówek bo można mieć odliczone większe kwoty już gotowe w drobnych a tym samym szybko i sprawnie pozbywać się ich w sklepie.

Jest to bardzo proste a znacznie usprawnia wydawanie nadmiaru drobnej gotówki. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Jeden komentarz

  1. Szaman pisze:

    Dawniej było zawsze wrzucane do skarbonki. Ale niestety takie rozwiązanie nie ma sensu przy tej inflacji. Teraz wolę jak jest za dużo klepaków je po prostu zamienić na większy nominał lub wydać w sklepie. Można też skorzystać z tych organizerów na drobne monety, one ułatwiają ich szybsze wydawanie niż stos w portmonetce. Niestety jak nie płaci się końcówek w klepakach to jest ich coraz więcej w portfelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: