Sposób na zatrucie pokarmowe i grypę żołądkową

Zatrucia pokarmoweRóżnica między grypą żołądkową a zatruciem pokarmowym jest w jednej rzeczy a mianowicie, pierwszy jest wywołany przez wirusy a drugi przez zapalenie na skutek braku przemiany lub przyklejenia się czegoś do żołądka.

Te dwa stany mają praktycznie identyczne objawy, czyli: biegunka, wymioty, napięcie brzucha, niską gorączkę i czasami bekanie. Na te dolegliwości jest kilka sposobów domowych, o ile objawy nie są tak dokuczliwe aby zgłosić się do lekarza. Zazwyczaj dolegliwości trwają od 3 dni a maksymalnie 6.

Sposoby na poradzenie sobie z tym stanem to przede wszystkim brak dużej ilości przyjmowanej strawy. Jedzenie powinno być bardzo lekkie, szybko strawne, czyli sałatki, jogurty (najlepiej z żywymi kulturami bakterii, które pomagają nam w jelitach przywrócić porządek), suchy chleb popity wodą. Ważne jest to aby się nie przejadać ale tyle jeść tylko by przeżyć.

Kolejny sposób to duża ilość wypijanej wody. Woda najlepiej mineralna, czysta i przede wszystkim niegazowana. W tych chorobach łatwo jest się odwodnić, dlatego trzeba pić naprawdę dużo i często. Dobra jest także coca cola lub pepsi na bule brzucha. Ten napój należy wstrząsać tak długo aż wypuści się z niego cały gaz i wypić, stosować to jednak tylko sporadycznie.

Oczywiście wskazana na gorączkę jest polopiryna, rozrobiona w czystej wodzie. Ale pamiętajmy polopiryna działa przez 2 godziny a potem gorączka powraca, natomiast my sami jesteśmy wtedy osłabieni. Paracetamol działa lepiej zwalczając samą gorączkę a nie osłabiając w znacznej mierze organizmu.

Przy przyjmowaniu jakichkolwiek leków nie pije się nigdy mleka, mleko działa jako zasada nie wiążąca w żołądku. Lek nie będzie działał przy popijaniu mlekiem.

Na wstrzymania można kupić nawet bez recepty w aptekach leki więc to także nie jest problem. Można tutaj zastosować gorzką czekoladę ale na różne osoby działa inaczej – niektórych ona dodatkowo popędza.

Spanie, tutaj zaleca się spać na boku, może być podczas snu różnie a postawa leżąca bokiem jest bezpieczna na wszelkie przygody. Samo spanie także wychodzi lepiej gdyż jest wtedy lepsza wentylacja. Nie zaleca się dużo ruchu ani tym bardziej stresu, więc warto wziąć sobie urlop.

Lekarz przy tej chorobie daje zawsze tydzień zwolnienia lekarskiego z pracy, a więc warto się do niego wybrać. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *