Sposoby co zrobić na obtarte stopy

Stopy z obtarciamiObtarcie stóp jest bardzo powszechne gdy mamy niewygodne lub źle dopasowane buty. Obtarte stopy bolą i ciężko dotykać miejsc obtarcia. Na obtarte stopy istnieje szereg sposobów które ułagodzą ból oraz pozwolą się im szybciej zagoić.

Co zrobić na obtarte stopy – na początku warto napisać co zrobić aby nie obcierać na przyszłość stóp. Najlepsza metoda to albo wymiana butów na bardziej wygodne albo zastosowanie osłony. Osłona na pięty lub palce wykonana powinna być z typowego tradycyjnego plastra. Plaster należy przyczepić tak aby nie osunął się z swojego miejsca. Plaster dobrze zamaskować skarpetą lub rajstopami – to także utwierdza go w jednym miejscu.

Gdy nasze stopy są już obtarte należy wykonać kilka prostych czynności. Warto na początku je umyć i odkazić, w miejscach obtarcia jesteśmy bardziej narażeni na infekcję. Odkazić można miejsca alkoholem – dzięki temu szybciej będą się goić. O odkażeniu warto pamiętać gdyż wiele osób o tym zapomina. Następna sprawa to zabezpieczenie miejsca obtarcia. Można to wykonać tak samo jak sposób napisany wyżej z plastrem.

Można także użyć maści lub kremów, one złagodzą odczucia jakie wywołują obtarte miejsca podczas dotykania oraz przyspieszą powrót do normy. Gdy już mamy obtarte stopy ważne jest ich oszczędzanie, powinno się zadbać o to aby miejsca obtarcia nie doznawały ponownie urazu.

Jeśli jakieś konkretne obuwie nam obciera stopy to warto je zmienić na inne. Ewentualnie w miejscach obtarcia dokładnie zabezpieczyć stopę.

Obtarcia powstają z dwóch przyczyn – obuwie jest zbyt luźne na naszej stopie, lub jest zbyt ciasne – czyli ogólnie jest to złe dopasowanie obuwiana. Liczenie na to że się one z czasem rozciągnie podczas noszenia zazwyczaj jest błędne. Warto dbać o stopy robiąc wszystko by miały one wygodnie w danych butach. Zapraszamy do następnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Berca44 pisze:

    Mi zawsze pomaga na tą dolegliwość zwykły plaster i jakieś zabezpieczenie otartego miejsca. Nie trzeba niczego więcej ani tym bardziej z apteki. Jak się nie ma plastra to można nałożyć krem i dać szmatkę gdzieś w terenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *