Sposoby jak leczyć i pozbyć się kataru

Katar sposobyKatar dosięga nas bardzo często, warto więc znać różne sposoby na zwalczenie kataru. Na wstępie zaznaczę że katar powstaje na trzy różne sposoby które są także jego przyczynami. Pierwszym powodem kataru jest wirus, kolejny to bakteria i ostatni alergia.

Jak pozbyć się kataru – zacznijmy od sposobów naturalnych. Są one o tyle dobre że działają w nieszkodliwy sposób dla organizmu. Najprostszym sposobem jest inhalacja górnych dróg oddechowych przez wywar z rumianku, olejku z drzewa herbacianego oraz mięty.

Inny sposób to zamoczenie stóp w ciepłej wodzie z solą, następnie wygrzewanie się pod pierzyną wraz z posmarowaniem się maścią rozgrzewającą. Także z tradycyjnych sposobów skuteczne jest wypicie ciepłego mleka z miodem. Ostatni z naturalnych sposobów to wypicie syropu z cebuli – jest to dla większości osób obrzydliwe ale naprawdę działa.

Sposoby na katar – to także leki jakie można otrzymać w aptekach. Najbardziej popularne są aerozole i krople. Krople działają na już gęstą wydzielinę całkowicie ją rozwadniając i zapobiegają zbieraniu się nowego kataru.

Przed wyborem metody leczenia trzeba zdać sobie sprawę z dwóch czynników. Pierwszy to gdy wybierzemy środki naturalne jest to zawsze zdrowsze dla organizmu Drugi czynnik to wybór środków farmaceutycznych które nigdy nie są całkiem zdrowe dla  organizmu. Należy pamiętać że przeważnie leczą jedno a osłabiają odporność na coś innego.

Najprostszy wskaźnik wyboru metody leczenia kataru to objawy. W przypadku gdy dręczy nas tylko katar można wybrać środki naturalne. Gdy mamy już do czynienia także z kaszlem oraz problemami odczuwalnymi z gardłem koniecznie trzeba wybrać się do lekarza.

Pamiętajmy że krople przyjmuje się w pozycji leżącej z odchyloną głową do tyłu przez dłuższy czas. Natomiast że inhalacje wykonujemy z głową nakrytą nad naczyniem z parującym wkładem inhalacyjnym. Często katar sam w sobie nie jest wielkim problemem, jednakże często jest on tylko zapowiedzią dalszej choroby.

W aptekach nie bójmy się poradzić farmaceuty na temat danych leków oraz prosić ich o tańsze zamienniki niż przepisał lekarz. Warto także sprawdzić opisy leków w Internecie, aby wiedzieć z jakimi ma się do czynienia i jak one są skuteczne. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.