Sposoby jak pozbyć się rozstępów

Leczenie rozstępówRozstępy czyli widoczne zagłębienia w skórze powstają na skutek szybkiego rośnięcia lub tycia u obu płci oraz szczególnie w okresie ciąży u kobiet. Rozstępy prezentują się nieładnymi kreskami na skórze o zabarwieniu czerwonym lub fioletowym.

Z czasem gdy rozstępy się starzeją zmieniają swój kolor na białawy a ich ślady stają się z wklęsłych lekko wypukłe lub proste ze skórą. W początkowych okresach można się pozbyć rozstępów w taki sposób że nie będzie po nich śladu, w przypadku starzenia się rozstępów jest to coraz mniej możliwe. Artykuł ten pomoże się pozbyć rozstępów.

Jak się pozbyć rozstępów – na początek trzeba zdać sobie sprawę, że poznanie przyczyny ich występowania nie ma znaczenia, powodem jest to, że ich przyczyn i tak nie da się usunąć w łatwy sposób, czyli wzrostu, tycia lub ciąży. Następnie istnieją tylko trzy metody pozbywania się śladów rozstępów, które omówione zostają poniżej, metody te stosuje się wszystkie jednocześnie.

1. Krem – krem na rozstępy można kupić w każdej aptece i sklepie zielarskim. Działa on na zasadzie odbudowania ubytków i wspierania w regeneracji. Jest to istotna sprawa aby był on łagodny. Polecany środek to „nissan” jest to krem w rozsądnej cenie i o dobrym działaniu jeśli używa się go regularnie.

2. Masaż – jest to metoda która powinna być wspierana pozostałymi wymienionymi, zaczynamy od nabrania kremu na rozstępy a następnie lekkim ruchem palców wcieraniu go w miejsce rozstępu. Taki masaż powtarzamy zawsze przy smarowaniu się kremem. Chodzi nie tylko o posmarowanie miejsca ale nadanie mu sprężystości i rozciągniecie podczas masażu – pamiętajmy że ma być delikatny.

3. Witaminy – należy przyjmować takie witaminy jak C, E, i F, są one odpowiedzialne za odbudowę ubytków tkanki a w zasadzie za uzupełnienie rozciągnięć. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: