Sposoby jak pozbyć się zakwasów mięśni

Zakwasy mięśniZakwasy powstają bardzo często gdy odbywało się intensywny wysiłek po dłuższej przerwie, lub gdy był on większy niż zazwyczaj wykonywany. Zakwasów można się pozbyć i są na to liczne skuteczne sposoby.

Sposoby na zakwasy – poradzenie sobie z zakwasami jest proste. Na zakwasy można stosować zarówno okłady jak i rozwiązać problem jeszcze  inaczej. Na początku skupmy się na tym, aby zakwasy leczyć poprzez smarowanie miejsca powstania kamforą. To wyciąga ból i odblokowuje poprawne działanie mięśni.

Na zakwasy można także wykonywać masaż rozgrzewający mięśnie. Masaż powinien być wykonywany delikatnie. Masowanie można zrobić samemu i nie wymaga to żadnej wiedzy ani wprawy. Wystarczy posmarować miejsce zakwasu czymś co zapewni poślizg dłoni i ostrożnie masować to miejsce.

Najbardziej skutecznym sposobem na zakwasy jest rozgrzanie mięśni. Wykonuje się to na zasadzie treningu na daną partię mięśni która ma obecnie zakwasy. Ćwiczenia te muszą być mało intensywne, całość ma służyć tylko do ich dobrego rozgrzania. Istnieje także powiedzenie że na zakwasy najlepsze są zakwasy – trzeba to rozumieć że na zakwas dobre rozwiązanie to ćwiczenie.

Ćwiczenia o malej intensywności normują to przez co powstały zakwasy. Na pewno po ćwiczeniach rozgrzewających każdy poczuje ulgę. Także same zakwasy dzięki ćwiczeniom szybciej ustąpią.

Ćwiczenia zapewniają rozgrzanie mięśni co skutkuje tym, że przestają boleć i szybciej się regenerują. Rozgrzewać mięśnie przy zakwasach powinno się codziennie aż zakwasy całkowicie ustąpią. Sam zakwas trwa nie dłużej niż kilka dni – teoretycznie maksymalnie do tygodnia czasu.

Przy zakwasach warto przyjmować magnez i wapno, aby szybciej pozbyć się bólu i wszystko wracało do normy. O tym jakie są inne metody na zakwasy oraz co robić aby nie mieć zakwasów warto poczytać więcej. Zapraszamy do następnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: