Sposoby jak przestać kichać

Kichanie sposobyKichanie jest to czynność psychofizyczna która zdarza się każdemu. Kichanie polega na tym że coś podrażnia nam wnętrze nosa a następnie naszą czynnością psychofizyczna jest niekontrolowane wypuszczenie powietrza przez jamę nosową pod ciśnieniem.

Kichnięcie zazwyczaj jest związane  nie tylko z hałasem ale także i rozpylaniem wydzieliny z nosa, która wylatuje pod dużym ciśnieniem. Istnieje kilka sposobów na kichanie.

Jak przestać kichać – na kichanie istnieją tylko sposoby naturalne i bez-lekowe.  Kichanie nie jest czynnością złą choć czasami jest to sygnał stanu przed-chorobowego w przypadku przeziębienia. Najprostsze a zarazem najbardziej skuteczne metody na kichanie zostały przedstawione w 4 sposobach poniżej.

1. Gdy zbiera się nam na kichanie wystarczy bardzo szybko i z całych sił wypuszczać oddech nosem. W tym wypadku tylko i wyłącznie oddychamy ustami. Takie działanie prawie zawsze przynosi podobne efekty jak kichnięcie ale jest ciche i nie rozpyla wydzieliny z nosa.  Należy wziąć głęboki wdech i wypuszczać go nosem to wszystko.

2. Próba wstrzymania się od kichania. Polega ona na tym że blokujemy nasz nos wewnątrz  identycznie jak podczas pływania w widzie. Jest to blokowanie bez użycia rąk. Dzięki niemu często nie dochodzi wcale do kichnięcia, ale zdarza się że po kilku minutach od zablokowania kichnięcie wyrywa się nagle ono bez ostrzeżenia.

Zamykanie nosa w środku polega na próbie tak jak by wciągnięcia powietrza bez powietrza, tutaj osoby nie umiejące pływać mogą mieć problem z zrozumieniem o co chodzi. Proszę spróbować skrzywić swój nos bez użycia dłoni, uczucie powinno być takie jak podkurczanie nosa – jest to blokada wlotów podczas pływania oraz służy także do powstrzymywania się od kichania.

3. Zatkanie nosa dłonią. Jest to tak naprawdę najgorsza metoda, co prawda przyniesie ona dobre efekty ale jest niezdrowa. Podczas kichnięcia następuje zebranie dużego ciśnienia w jamie nosowej, w przypadku jej zatkania ciśnienie to cofa się do zatok. Takie zatkanie nosa skutkuje zwrotnym ciśnieniem do wnętrza organizmu.

4. Podczas pierwszego kichania kichnąć z całej siły nadając maksymalny wypust przez nos. Jest to kichnięcie służące do tego aby raz dmuchnąć na długi czas.

Podczas jego wykonania wyleci nam na pewno sporo nieciekawych elementów z nosa, ale czasami warto dzięki niemu przeczyścić komory nosowe – choć to obrzydliwe bo nie możemy dmuchać w chusteczkę aby nie hamować ciśnienia. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.