Sposoby jak się pozbyć bólu pleców

Bolą plecyW przypadku bólu pleców ciężko jest normalnie funkcjonować. Czasami sam ból jest na tyle silny, że wcale się nie chce ruszać. Ból pleców ma różne powody i działa z bardzo różną siłą oraz odczuciami. Można jednak skutecznie zapobiegać bólowi pleców na różne sposoby.

Jak się pozbyć bólu pleców – aby uniknąć oraz by się pozbyć bólu pleców musimy mieć trochę wiedzy na ten temat. Zaczynamy zawsze od tego aby zdać sobie sprawę co jest przyczyną danego bólu. Czasami mamy do czynienia z długim staniem na nogach a nieraz z długim czasem siedzenia.

Wszystko to wpływa negatywnie na samopoczucie. Także można odróżnić jeszcze jedną przyczynę bólu – jest nią złe ułożenie ciała podczas snu – moa o bólach becz przyczyn chorobowych i zwyrodnieniowych.

Pozbywanie się bólu z pleców jest czynnością wymagającą czasu. Często w przypadku bólu dolnej części kręgosłupa ludzie wolą odchylić się do tyłu aby zmniejszyć ucisk. Niestety jest to złe rozwiązanie. Ból kręgosłupa musi być leczony ćwiczeniami. Ćwiczenia jakie mamy wykonać są bardzo proste i nie wymagają prawie żadnej sprawności fizycznej. Tylko odpowiednie ćwiczenia potrafią usunąć całkowicie ból lub w znacznym stopniu go zminimalizować.

Jakie ćwiczenia wykonać – tutaj chodzi o kilka prostych a przede wszystkim nie obciążających ćwiczeń rozgrzewających plecy. Są to ćwiczenia polegające na ruchu bioder na zasadzie małego młynka lub skręty tułowia w małych odchyłach. Pamiętajmy że ćwiczenia polegające na skłonach nie są dobrym rozwiązaniem, gdyż zbyt mocno oddziaływają na nasze ciało.

W ćwiczeniach pleców można zrobić podpórkę z dłoni na dolnej części pleców która najczęściej nas boli i robić małe młynki tułowiem. Należy pamiętać że muszą być to małe a nie szerokie półkola, i wykonywane powoli. Do pomocy można sobie puścić muzykę pomagająca nam w ćwiczeniach.

Takie ćwiczenia na pewno przyniosą ulgę naszym bolącym plecom. Innym bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie mat relaksujących – wibromasaży – jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie i działa bardzo szybko przynosząc duże efekty. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

2 komentarze

  1. Kruski pisze:

    Moja miała bardzo duże dolegliwości tego typu i pomogło jej po prostu wykonywanie ćwiczeń. Chodzi o ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie szkieletowe pleców. Wiele osób szuka chemii lub innych zagłuszaczy problemu a tak naprawdę najprostszym i sensownym rozwiązaniem jest wykonywanie regularnie ćwiczeń.

  2. KingZone pisze:

    Bolą tego typu części ciała te osoby, jakie są leniwe i nie wykonują profilaktyki ruchowej. Bo praca nawet bardzo ciężka i w dużym wymiarze czasu nie oznacza że ktoś je pracowity – tylko że jest popychadłem, jakiemu karzą coś robi i wskazują co. Zadbanie prywatnie z własnej inicjatywy o zdrowie w tym rozbudowanie mięśni podtrzymujących kręgosłup to jest trochę pracy ale zawsze daje dobre rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: