Sposoby jak się pozbyć zapachu smrodu z butów

Smród z butaWiele osób ma problemu z brzydkim zapachem wydobywającym się z butów. Obuwie ma to do siebie, że po przepoceniu zaczyna bardzo intensywnie śmierdzieć. Zapach ten jest łatwo przenoszony na skarpety i stopy.

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów jak skutecznie pozbyć się brzydkiego zapachu z obuwia.

Szczególnie skuteczne są 4 różne sposoby na naturalizację brzydkiego zapachu z butów:

Zastosowanie wody utlenionej. Woda ta po wlaniu do buta zacznie się mocno pienić. Będzie to oznaczało wchodzenie w reakcję rozpadu nadtlenku wodoru. Będzie to zabijało bakterie beztlenowe. Woda po zapienieniu będzie mogła mieć brudny kolor.

Wlanie do buta odrobiny octu – ocet zabija pleśnie i grzyby. Będzie on skutecznie pozbywał się brzydkiego zapachu z buta. Ocet może być rozcieńczony z wodą. Powinien być dłuższą chwilę dobrze rozprowadzony we wnętrzu buta. Następnie but możne wypłukać normalną wodą aby nie było zapachu octu.

Skropienie obuwia wewnątrz sokiem z cytryny lub włożenie do jego wnętrza na noc plasterków cytryny. Nie jest to najtańszy sposób i działa stosunkowo łagodnie, przede wszystkim tłumiąc brzydkie zapachy z obuwia.

Wlanie do buta kilku kropel olejku eterycznego na noc. Potem już nie trzeba nic robić. Jest to najbardziej trwały sposób – kilka kropel pozostawionych na noc olejku skutecznie zlikwiduje i zastąpi brzydkie zapachy nawet na 2 tygodnie czasu.

Ostatnim sposobem może być tradycyjne wymycie buta. Można do tego zastosować płyn do płukania prania lub naczyń. Raczej nie stosować mydła. Można także użyć płynu do prania. Mycie buta najlepiej przeprowadzić ręcznie – będzie znacznie bardziej delikatne niż w pralce automatycznej. Wykonuje się to najlepiej szczoteczką z miękkiego włosia. Po wymyciu należy go dobrze wypłukać z piany oraz wysuszyć.

Przedstawione sposoby są najskuteczniejszymi rozwiązaniami na problemy z zapachem jaki się może wydobywać z obuwia. Warto wypróbować je wszystkie aby wybrać najlepszy dla siebie. Zapraszamy do kolejnych tematów i podzielenia się własnymi sposobami.

Jeden komentarz

  1. Wakowicz pisze:

    Dobry artykuł, moje obuwie już nie ma przykrego zapachu. Wcześniej po każdym treningu był zapach dość nieprzyjemny. Teraz to wszystko zostało zneutralizowane. Bardzo dobre i skuteczne porady. Szkoda że już lata temu o tym nie wiedziałem. Ale lepsze teraz niż wcale. Super, że tak łatwo pozbyć się smrodu z butów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *