Sposoby jak usunąć rozstępy skórne

Skóra rozstępyRozstępy to inaczej ubytki w skórze powstająca z bardzo wielu rożnych czynników. Z rozstępami można skutecznie walczyć na różne sposoby. Warto wspomnieć że można się ich całkowicie pozbyć przez odpowiednie domowe zabiegi pielęgnacyjne.

Jak pozbyć się rozstępów – jest na to kilka skutecznych sposobów. Na początku warto jednak wspomnieć o przyczynach powstawania rozstępów. Do najczęstszych należą te związane ze szybkim powiększaniem się ilości skóry, ciąża, tycie oraz szybki wzrost u osób młodych. Rozstępy nie powstają tylko dlatego że skóra szybko się rozszerza, przyczyną tego jest brak wystarczającej ilości kolagenu.

Rozstępów można się pozbyć na różne sposoby. Najbardziej typowymi jest zastosowanie specjalnych kremów, które mają kilka cech. Kremy na rozstępy natłuszczają skórę zapewniające jej większą elastyczność oraz odporność na uszkodzenia. Kramy te także odżywiają skórę miejscowo, regenerując i przyspieszając regenerację jej ubytków. Kremy na rozstępy jakie można kupić w aptece nie są jednak jedynymi możliwymi rozwiązaniami.

Innym sposobem na rozstępy jest stosowanie natłuszczania skóry, przykładowo przez wazelinę. Bardzo istotne w profilaktyce jest dobieranie odpowiedniej diety. Od tego co jemy zależy w dużej mierze czy mogą pojawiać się rozstępy. Odpowiednia dieta i wybór składników odżywczych zapewnia organizmowi niezbędne elementy do budowy skóry i nadawania jej większej elastyczności.

Bardzo istotne w codziennej diecie są warzywa i owoce, szczególnie chodzi o surowy naturalny pokarm, który zawiera najwięcej właściwości odżywczych.

Zarówno natłuszczacze skóry jak i kremy na rozstępy trzeba odpowiednio stosować. Chodzi o to, aby dobrze je wetrzeć i wmasować w skórę w miejscu powstania rozstępu. Bardzo ważne jest to, aby szybko reagować na powstając rozstępy. Im są one młodsze tym łatwiej się ich pozbyć.

Rozstępy które mocno się rozwinęły i brakuje tkanki na większych powierzchniach mogą po leczeniu pozostawić jaśniejsze pola zbliźniaczeń.

Rozstępy można całkowicie usunąć przez zastosowanie wspomnianych preparatów. Bardzo istotne jest systematyczne stosowanie środków na rozstępy, skóra potrafi się regenerować już po kilku dniach jeśli odpowiednio o nią zadbać. Warto zacząć działanie natychmiast gdy tylko się zauważa powstające rozstępy. O sposobach na rozstępy warto przeczytać więcej. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: