Sposoby jak zakładać i nosić szalik

Szalik zakładanieW okresach gdzie robi się zimno na dworze dobrze jest mieć na sobie szalik. Aby szalik był skuteczną ochroną przed zimnem i przewianiem należy zarówno mieć odpowiedni szalik jak i odpowiednio go zakładać.

Jak zakładać i nosić szalik – noszenie szalika powinno być wykonywane na zasadach, zasady te są potrzebne do tego aby szalik dobrze chronił przed zimnem i przewianiem szyi. Szaliki powinny być więc do tego na tyle długie aby można się nimi było dobrze zasłonić.

Zasłonić się szalikiem można najskuteczniej poprzez owinięcie go wokoło szyi. Szalik powinien mieć minimum metr długości a praktycznie gdy posiada jeszcze większą długość jest jeszcze lepszy.

Szalik powinien być na tyle długi aby dało się go owinąć w około szyi dwa razy z zwisającymi końcówkami. Zakłada się go na takich zasadach, że na początku kładzie się go za kark.

Następnie jego dwa boki przechodzą za plecy po przeciwnych stronach wracając po otoczeniu na klatkę piersiową ze zwisem. Można także to wykonywać na takiej zasadzie że owijanie szyi szalikiem wykonuje się od przodu.

Robi się to na tej samej zasadzie co poprzedni sposób, czyli osłonięcie w około szyi. Bardzo istotne w tym jest to, aby szalik był nie zrolowany tylko płasko przylegał do ciała. To zapewni, że zmieści się on pod kurtką oraz będzie lepiej chronił przed zimnem.

Szalik powinien być zakładany na zakładkę kurtki z szalikiem. Szalik chowa się pod kurtką a jego część zasłania szyję oraz podbródek którego nie chroni kurtka.

Szalik powinien być mocowany luźno bez zaciskania na szyi, by nie sprawiał trudności w oddychaniu. Zazwyczaj jego końcówki powinny być po przeciwnych stronach szyi na klatce piersiowej.

Szalik powinien też dobrze chronić kark przed zimnem i wiatrem. Dlatego trzeba go zakładać staranie przed wyjściem na zimno, on ochroni przed mrozem i zimnymi powiewami wiatru. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *