Sposoby jak zrobić pisanki z jajek

Jajkowa pisankaNa każde święta Bożego Narodzenia bardzo fajnie mieć przygotowane ładne pisanki. Pisanki są to gotowane jajka ubrane w piękne wzory i kolory. Robienie pisanek jest czynnością bardzo prostą i nie wymaga od nas żadnych większych umiejętności.

Jak zrobić pisanki – Przygotowanie pisanek zaczynamy na dwa sposoby. Albo malujemy jajka w całości na dany kolor a potem w nim wydrapujemy wzory. Albo malujemy jajka kolorami tworząc pisanki o różnych barwach.

Najprostszym sposobem, który jest zarazem najszybszym rozwiązaniem jest całościowe pomalowanie jajek na dowolny kolor. Można je pomalować dzięki proszkom, czyli barwnikom dostępnych w sklepach. Lub też malujemy jajka w gotowaniu dzięki naturalnym sposobom jakimi będzie zanurzenie ich wraz z skórkami po cebuli.

Pomalowane jajka w pierwszym sposobie wystarczy ostudzić. Następnie potrzebna będzie stalowa igła. Igłą tą będziemy wydrapywali dowolne wzory na jajku. Jest to bardzo proste i zawsze wychodził ładnie, więc nie należy się obawiać że coś pójdzie źle.

Pisanki można także robić w taki sposób, że już ugotowane jajka malujemy na kolorowo pisakami. Można także kupić specjalne zestawy do robienia pisanek. Malowanie jajek może być zabawą dla dzieci i rodziców, więc warto postarać się o przybory do robienia ładnych pisanek.

Jajka można malować flamastrami, kredkami, mazakami i dosłownie wszystkim co ma farbę ładnie trzymającą się skorupki jajka.

Przygotowanie kilkudziesięciu pisanek zajmie nam nie wiele czasu a będzie pięknie zdobiło świąteczny stół. Pisanki także idealnie się nadają do koszyczka wielkanocnego, w którym prezentują się wyśmienicie. To jak zrobić ładny koszyczek wielkanocny także w tym serwisie już w innym artykule. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *