Sposoby na dobry sen

Sposób na senSen w życiu człowieka jest bardzo ważny, często jest tak że nawet po całej nocy przespanej czujemy się słabo i niewypoczęci. Bywa i tak że przez całą noc nie możemy zasnąć co chwila sprawdzając godzinę na zegarku.

W tym artykule znajdują się wskazówki co można zrobić aby się wysypiać i dobrze zasnąć, by być wypoczętym po śnie. Na początek zaczniemy co zrobić aby zasnąć.

Co zrobić by dobrze zasnąć – aby dobrze spać można wykonać kilka czynności. Brak snu podczas nocy jest czymś bardzo wyczerpującym a aby temu zaradzić wystarczy na przykład przed samym snem odrobinę się poruszać. Poruszać oznacza na przykład poćwiczyć ciężarkiem lub zrobić kilka przysiadów.

Może być to po prostu wszystko z ruchu fizycznego które odrobinę nas zmęczy. Bardzo dobre efekty daje zrobienie kilka skłonów i odrobina biegu w miejscu. Służy to naszemu zdrowiu zarówno fizycznemu jak i psychicznemu dzięki snu.

Innym sposobem może być wypicie szklanki ciepłego mleka tuż przed snem, mleko może być słodzone miodem co dodatkowo wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie.. Innym sposobem na zaśnięcie w nocy jest po prostu dobre miejsce do spania. Zasada jest taka że osoba nie zmieniająca miejsca spania często nie może zasnąć.

Powód tego prawdopodobnie jest taki że za mocno jesteśmy przyzwyczajeni do danego schematu spania. W przypadku gdy powyższe sposoby nie pomogą należy wykonać dodatkowo jeszcze dwie czynności. Pierwszą z nich jest podłożenie pod łózko szklanej butelki napełnionej wodą.

Może przyczyną braku snu jest żyła wodna, butelka powinna rozwiązać po części ten problem. Drugim działaniem jest staranie się maksymalnie zaciemnić naszą sypialnię w nocy. To znaczy aby nie wkradały się do niej podczas snu snopy światła z samochodów lub latarni.

Co zrobić by się wysypiać – wcześniejsze rady zazwyczaj wystarczają do tego aby zasnąć a więc i w większości wypadków czuć się po śnie wypoczętym. Bywa jednak tak że to nie pomaga i tutaj należy zadziałać w inny sposób. Gdy po dobrym śnie dalej mamy wrażenie zmęczenia należy znaleźć tego przyczynę eksperymentując.

Zazwyczaj jest to po prostu łóżko. Istnieje zasada która głosi że spanie na miękkim łożu często jest gorszym snem niż na twardym. I taka jest prawda, gdy jest miękko można po śnie czuć się połamanym z powodu zbyć mocnego zapadnia się naszego ciała w niektórych miejscach.

Spać powinno się na czymś średnio twardym lub twardym. Jest to dobre i dla zdrowia i dla naszego wysypiania się. Często trzeba też przenieść łóżko, nie ma osób które lubią spać w dużych otwartych przestrzeniach. Łóżko powinno mieć styk co najmniej w najdłuższym boku z jedną ścianą.

Na koniec warto dodać że poduszka powinna nie być duża gdyż za bardzo nachodzi ona na ciało – poduszka powinna być szeroka na około 30 cm, długość jej nie ma znaczenia. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *