Sposoby na haczyki – drabinki wędkarskie

Drabinka na rybyHaczyki wędkarskie często mogą sprawiać problemy jeśli są źle zorganizowane. Jeśli haczyki przewozi się w paczkach w jakich z reguły są sprzedawane to szybko się one tępią poprzez wzajemne się ocieranie.

Najlepszymi rozwiązaniami są oczywiście ich umiejscowienie na specjalnych drabinkach wędkarskich.

Drabinki tego typu zapewniają dobrą segregację haczyków na poszczególnych jej szczeblach. Co więcej można na nich przewozić te już uwiązane z przyponami. Także takie umocowane haczyki nie ocierają się o inne i są usztywnione na drabince.

Bardzo łatwo jest je zdejmować i wybierać odpowiedni rodzaj względem własnych potrzeb. Na pewno tego typu rozwiązanie jest najlepsze, jakie można stosować w wędkarstwie do organizacji haczyków na ryby. Warto skupić się na odpowiednich drabinkach.

Zdecydowanie warte wybierania posiadają w sobie co najmniej 5 różnych ciągów pianowych oraz kilkanaście szczebli. Co więcej dobrze gdy mają automat sprężynowy jaki zapewnia łatwiejsze ich zakładanie oraz zdejmowanie z urządzenia. Także zapewnia on dobre napięcie żyłki i blokadę ich przemieszczania.

Drabinki na haczyki są tanimi narzędziami ale praktycznie niezastąpionymi dla prawdziwych wędkarzy. To one ułatwią szybkie i bez problemowe wybranie haczyka oraz jego zmianę.

Dlatego warto posiadać takie urządzenie, bo nie ma obecnie nic lepszego niż drabinki do zaczepiania haczyków na ryby w organizowaniu tego sprzętu. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *