Sposoby na parowanie szyb w samochodzie

Sposoby na parowanieWiele osób ma problem z parowaniem szyb w samochodzie. Jest to duże utrudnienie mające wpływa także na zmniejszenie bezpieczeństwa podczas jazdy. Zaparowana szyba mocno ogranicza widoczność podczas kierowania samochodem.

Aby skutecznie poradzić sobie z parą na szybach, należy wykonać kilka prostych czynności.

Sposoby na parowanie szyb w samochodzie – pierwszym i zarazem najprostszym sposobem jest włączenie klimatyzacji. Należy pamiętać że para na szybach w samochodzie pojawia się zawsze z powodu nasycenia powietrza wilgocią oraz dużej różnicy temperatur między wnętrzem auta a dworem. Na skutek różnicy temperatur powietrze zaczyna się skraplać i oddawać wilgoć w postaci pary wodnej.

Aby pozbyć się skutecznie pary wodnej osiadłej na szybie samochodu wystarczy włączyć klimatyzację, ona cyrkuluje powietrze – pozbywając się z niego nadmiaru wilgoci. Klimatyzacja czyli nawiew wewnątrz auta działa stosunkowo szybko.

Innym sposobem na zaparowane szyby jest uchylenie jednej z nich, aby powietrze samo się wyrównało – oznacza to zmniejszenie temperatury w pomieszczeniu. Uchylenie szyby działa odrobinę woniej niż klimatyzacja i dodatkowo obniża temperaturę wewnątrz samochodu Można także stosować płyny zapobiegające parowaniu szyb, nie działają one idealnie ale znacznie zmniejszają efekt powstawania pary na szybach.

Parowanie w samochodzie to zazwyczaj skutek oddychania jego pasażerów, najszybszym a zarazem najbardziej skutecznym sposobem jest używanie klimatyzacji do wyeliminowania pary oraz specjalnych płynów na szyby. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *