Sposoby na pękające usta

Usta pękająUsta i ich pękanie są bardzo częstą dolegliwością szczególnie podczas mrozów i zimniejszych dni. Usta pękają także gdy są zbyt suche. To aby zabezpieczyć usta przed pękaniem wcale nie jest trudną czynnością.

Co zrobić na pękające usta – jest na to bardzo wiele sposobów. Wszystko polega na zabezpieczeniu warg ust przed czynnikami jakie wywołują ich pekanie. Jak było wspomniane usta pękają czasami od zimna.

Zimno jest wysuszeniem ust a także reakcją wywołaną przez przykładowo ich oblizywanie na mrozie czy choćby parę wydobywającą się podczas oddychania z ust. Usta także pękają od tego że skóra na nich jest zbyt sucha i w okresach letnich.

Ochrona przed pękaniem ust a także ich zabezpieczenie polega na stosowaniu rożnych rozwiązań. Najbardziej typowe rozwiązanie to stosowanie pomadki do ust, jest to typowy natłuszczasz. Pomadki do ust można nabyć w wielu różnych smakach co umila ich stosowanie.

Pomadka do ust może być także bezbarwna, bezzapachowa oraz bez smaku. Ważne jest to że pomadka zabezpieczająca usta przed pękaniem może być stosowana zarówno przez kobiety jak i mężczyzn.

Inny sposób na zabezpieczanie ust przed pęknięciami to ich natłuszczenie. Można do tego stosować zarówno kremy do twarzy które nawilżają i natłuszczają, wazelinę czy dowolny inny środek który można stosować do twarzy.

W okresach zimnych można także zabezpieczać usta przed wymarzaniem czyli dobrze je osłonić przed zimnem. Do tego przydatne są szaliki.

Warto także zainteresować się witaminami typu A oraz E. To one będą odpowiedzialne za wytrzymałość i elastyczność naszych ust. Witaminy mogą być zarówno w pomadkach do ust jak i przyjmowane w postaci tabletek. Na temat pękania ust warto poczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *