Sposoby na szybsze indeksowanie strony internetowej

Przyspieszenie indeksu stronPrzyspieszenie indeksowania strony internetowej można osiągnąć na wiele sposobów.

Najbardziej typowymi do tego zabiegami jest zdobywanie do niej mocnych linków z stron często odwiedzanych przez roboty (także to wpływa na pozycjonowanie), teoretyczne pingowanie strony (aczkolwiek tego nie polecamy) oraz dobra organizacja wewnętrzna serwisu czy mapa witryny.

Linkowanie do serwisu a w szczególności linkami typu follow zapewnia mu nie tylko teoretyczny wzrost w pozycjach wyszukiwarki ale także znaczne przyspieszenie indeksowania linkowanej strony. Zasada jest prosta – z innych stron przychodzą pająki indeksujące witrynę tym samym zaczynające indeksować ją samą.

Ma do najbardziej kluczowe znaczenie w sposobach przyspieszania indeksacji – jednakże odnosi się to tylko do stron mocnych i zaufanych w wyszukiwarce a nie linków ze stron spamerskich i słabych.

Pingowanie strony czyli generowanie do niej samej zapytań – jest częstym sposobem opisywanym w internecie. Jednakże naszym zdaniem nie ma to istotnego znaczenia na przyspieszenie indeksu i nie jest to czynność przez nas polecana. Jest ona zbyt powierzchowna i mało sensowna.

Organizacja wewnętrzna serwisu to nic innego jak linkowanie wewnętrzne strony. Jeśli wszystkie strony są ze sobą powiązane linkami oraz nawigacja na serwisie jest przejrzysta, to strona znacznie szybciej znajduje się w sieci. Dlatego należy pamiętać, że każda podstrona powinna mieć co najmniej jeden link prowadzący do niej a najlepiej kilka linków z innych podstron.

Ostatni punkt jaki jest także istotny, to utworzenie mapy witryny czyli Sitemap. To ona pomoże znaleźć robotowi poszczególne adresy stron do jakich trafi robot indeksujący. Dlatego warto posiadać Sitemap tych adresów jakie ma się zamiar wprowadzić do internetu pod względem wyszukiwania.

Także daje to dane analityczne w narzędziach dla webmasterów. Tylko te opisane sposoby zapewniają szybką i skuteczną indeksację strony. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *