Sposoby na wzdęcia i gazy

Wzdęcia leczenieWzdęcia zawsze powstają przez ściśle określone czynniki. Czynnikami sprzyjającymi do powstania gazów jest zawsze zła dieta. Do złej diety można zaliczyć zarówno to co się spożywa, jak i godzina jedzenia oraz jego ilość a także połączenie.

Jak uniknąć wzdęć – najważniejszą zasadą w unikaniu wzdęć jest świadome wybieranie dobrego jedzenia. Jedzenie które ma w sobie dużo dodatków chemicznych, wzmacniaczy smaku i ulepszaczy oraz konserwantów zawsze będzie produkowało gazy. Jedzenie z dodatkami które naturalnie nie powinny się w nim znaleźć wpływa bardzo produktywnie na fermentację w jelitach, co prowadzi do wzdęć i powstania gazów.

Jedzenie w godzinach wieczornych warzyw i owoców zawsze doprowadza przez cała noc do fermentacji tego pożywienia. Powodem tego jest brak możliwości strawienia w tak krótkim czasie. Należy pamiętać że w godzinach nocnych kiedy cały organizm śpi także odnosi się to do narządów czyli i procesu trawienia, trawienie nocą ustaje. W nocy aktywność przejawia tylko mózg sterujący mięśniami i czynnościami życiowymi oraz własnymi procesami.

Jedzenie w zbyt obfitej ilości wpływa na przeciążenie organizmu i możliwości strawienia jedzenia. Przez to także powstają wzdęcia. Powinno się spożywać pokarmy w mniejszych ilościach a częściej, niż kilka razy za dnia ale za to obficie.

Wzdęcia powstają z różnych czynników, często mogą je wywoływać także stresy. Ogólnym sposobem na wzdęcia jest stosowanie zapobiegawczo rumianku. Wystarczy wypić ciepły wywar z rumianku, który działa regulująco na jelita. Rumianek ma wielorakie funkcje przez co wyjdzie tylko na zdrowie.

Należy pamiętać że zioło rumianku jest naturalne i zdrowe – przez co można bezpiecznie przyjmować rumianek codziennie a nawet kilka razy dziennie.

Unikanie powstawania wzdęć i gazów zawsze sprowadza się do odpowiedniego dobierania diety. Warto łączyć potrawy aby zapewnić lepsze trawienie, unikać ciężkiego jedzenia a tym bardziej takiego które w dużych ilościach fermentuje.

Ochrona przez wszelkiego rodzaju wzdęciami to unormowanie własnej diety oraz przykładowo stosowanie profilaktycznie rumianku na uregulowanie. O tym wszystkim warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *