Spray do łatania dętek roweru Patch Spray – Opinia

Łatanie roweruSpray do łatania dętek roweru Patch Spray. To produkt o pojemności całkowitej 75 ml, zawartość to aktywna pianka, która uszczelnia przebite otwory.

Uszczelniacz działa przez wypełnienie.  Sprejem tym można łatać wszystkie nieszczelności dętek rowerowych – jednak z racji na pojemność zdecydowanie przeznaczony głównie do rowerów.

Automat posiada końcówkę zarówno do rowerów o wentylku rowerowym jak i samochodowym. Path Spray cieszy się prostotą w użyciu. Jego zaletą jest to, że używając go łata nieszczelności natychmiastowo. Niema potrzeby rozbierać koła aby naprawić problem.

Dodatkowo podczas używania zarówno naprawia dętkę jak i ją pompuje wzmacniając pianką na przyszłość. Aktywna piana łatająca nie zasycha, piana zawsze jest płynna w dętce roweru.

Przebicie ponownie dętki nie wymaga ponownego łatania – aktywna piana klei automatycznie uszkodzenia. Można przyjąć że jego skuteczność wynosi do około 10 kolejnych przebić, zanim płyn będzie tworzył zbyt cienką warstwę klejenia.  Płyn ten nie działa na bardzo duże dziury – średnio można przyjąć że realne do zalepienia są dziury do około 2 mm średnicy, czyli standardowe bez rozcięć.

Największym plusem produktu staje się atrakcyjna cena, znacznie tańsza niż stosowanie nowych dętek. Bardzo duża szybkość działania, pompuje dętkę przy użyciu, bez wymagania rozbierania koła. Dopasowuje się do wentyli rowerowych i samochodowych. Łata dętkę na wiele przebić za jednym razem.

Zabezpiecza przed ponownym przebiciem do aż 10 razy. Patch spray do naprawy dętek rowerowych jest niewyczuwalny, nie zmienia jej właściwości toczenia.

Za minus można uznać tylko częsta nieszczelność na przewodzie wtryskowym (to nie duży problem). Puszka mogła by być odrobinę większa, obecna starcza na jedną sztukę do załatania.

OpiniaPolecamy ten produkt do łatania dętek rowerowych oraz ochrony przed ich przebiciem. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.