Śrut do wiatrówek Magnum super Oztay – Opinia i Test

Śrut magnumŚrut do wiatrówki Magnum super Oztay to dość popularny produkt zarówno przez jego jakość wykonania jak i stosunkowo niską cenę. Można go nabyć w przykładowym opakowaniu mieszczącym 250 pocisków.

Kaliber zarówno 4,5 jak i 5 mm. Jest on w całości wykonany z ołowiu – z reguły dostępny w okrągłych metalowych puszkach z gwintem lub z tworzywa sztucznego.

Magnum super Oztay jest produkowany w Turcji – niestety nie jest to Polski produkt. Śrut ten cieszy się wspomnianą wcześniej mocno atrakcyjną ceną względem konkurencji. Warto o nim wspomnieć, że przez rodzaj zastosowanego materiału – ołowiu jest on dość plastyczny a tym samym nie jest to zbyt twardy pocisk.

Ma on dobrą przebijalność standardowych tarcz oraz skupienie strzału. Jednakże po uderzeniu w twardszy cel rozpada się na kawałki lub mocno płaszczy – w zależności od siły strzału i twardości celu.

Przeczytaj także:

Warto jednak wspomnieć, że w opakowaniu może się zdarzyć kilka pocisków ze spłaszczonym obwodem profilu. Wynikiem tego jest jego mała twardość. Nie powinno być to więcej niż do 10 szt na 250. Śrutowiny jakie są spłaszczone w opakowaniu nie nadają się już do użytku – należy ja wrzucić gdyż mogły by zbyt mocno rysować lufę wiatrówki i tym samym ją niszczyć.

Poszczególne śruciny wyglądają na bazie podobnej do zaostrzonego grzybka ze standardowym psutym wnętrzem oraz karbowaniem po bokach. Główka pocisku jest lekko szpiczasta ale bez efektu kolca.

Śrut dobrze się trzyma linii lotu i jest dobrze wyważony. Raczej można określić go jako dość dobry produkt, szczególnie jeśli bierze się w ocenie także jego cenę.

Zdecydowanie śrut do wiatrówek Magnum super Oztay można polecić do wypróbowania. Naszym zdaniem jest to całkiem ciekawa opcja, tym bardziej, że dobrze wypada cenowo względem jakości. Także waga własna budulca zapewnia mu dość dużą donośność strzału i dobrą przebijalność przez typowe przeszkody.

Po trafieniu w twardy cel podczas wystrzelenia o dużej mocy z karabinku, całość pocisku z reguły się spłaszcza i często rozrywa na kawałki – ale nie powinno być to problemem.

Na zakończenie warto wspomnieć że śrut wykonany z ołowiu jest znacznie miększy od stalowego a tym samym jego uderzenie w cel będzie miało inny typ otworu na celach usztywnionych takich jak drewno czy metal. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Kusza pisze:

    Były w sprzedaży 4 paczki czyli 1000 szt. po około 12 zł. Kupiłem i leci to całkiem fajnie. Niektóre tak z 1 na 50 ma czasami nieregularny kształt. Wiadomo to ołowiane śruciny to mogą być czasami pogniecione. Celność jest bardzo dobra, bez problemu leci na odległości 30-40 m do celu. Ogólnie tanie i nadaje się jak najbardziej do strzelania w tarczę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: