Stacjonarny Rower magnetyczny Christopeit ET2000 – Opinia i Test

Rower Christopeit ET2000Rower stacjonarny Christopeit ET2000 to urządzenie elektromagnetyczne. Już na wstępie warto powiedzieć, że rower jest wykonany niezwykle starannie oraz dopasowany do użytkowników o praktycznie każdym wzroście – co jest rzadkością.

Koło zamachowe roweru jest o wadze 12 KG. To znacznie powiększa możliwości treningowe (najczęściej koła zamachowe w rowerach są w przedziale 6-9 kg). 12 KG koło magnetyczne pozwala na trening zarówno dla początkujących (przy niskich oporach) jak i osób wysportowanych – na wysokich ustawieniach oporu podczas treningów.

Rower magnetyczny Christopeit ET2000 posiada 21 różnych programów treningowych oraz 24 stopnie rożnego oporu jazdy. Dzięki temu, każdy dopasuje do siebie intensywność ćwiczeń.

W komputerze sterującym rowerem są wyświetlane takie dane pomiarowe jak: dystans jazdy podczas sesji – DST, dystans łączy jazdy na rowerze ODO, czas jazdy podczas treningu, spalone kalorie podczas treningu, WATY – czyli siły jakie się uzyskuje podczas jazdy, puls oraz prędkość z jaką się poruszamy, a także obroty koła na minutę.

Warto wspomnieć że rower Christopeit ET2000 jest produktem klasy HA, co występuje bardzo rzadko w urządzeniach tego tupu. Litera H – oznacza zastosowanie domowe, natomiast A oznacza urządzenie o wysokiej dokładności. Z reguły urządzenia tego typu są w znacznie niższych klasach HB i HC. Tutaj otrzymujemy najwyższą możliwą klasę czyli HA.

Komputer prezentuje wiele przydatnych danych oraz jest podświetlany. Co więcej można samemu programować w nim plany treningowe. Także zmieniać ich ustawienia, posiada dodatkowo symulację naturalnej jazdy na rowerze – czasowe zmienne opory jazdy w sposób automatyczny. Na komputerze znajduje się półka na tablet lub telefon.

Kierownica ma dużą możliwość zmienny pochylenia. Jest pokryta miękką pianką w uchwytach. Całość kierownicy jest bardzo stabilna, mocowana na 4 grube śruby do korpusu. Dzięki temu można się na niej nawet opierać, nic się nie wygina i nie trzeszczy.

Siodełko roweru jest bardzo wygodne pomimo że dość szerokie, wykonane w technologii żelowej. Siodełko co więcej jest zamontowane na sztycy rowerowej – dzięki czemu można je również wymieniać na dowolne inne. Regulowana wysokość siodełka pozwala używać roweru dosłownie każdej osobie o dowolnym wzroście. Rura siodła potrafi się wysunąć na długość odpowiednią nawet dla osób o wzroście ponad dwa metry. Dla osób o wzroście 150 – 200 cm, nie będzie żadnego problemu z użytkowaniem.

Maksymalna waga osoby ćwiczącej może wynosić 150 kg. Rower Christopeit ET2000 jest wykonany bardzo solidnie oraz stabilnie. Podczas pracy nie ma żadnego skrzypienia i piszczenia. Słuchać wyłącznie mechanizm pracy magnetycznej.

Wymiary roweru to 105 cm długości oraz 49 cm szerokości na 145 cm wysokości. Waga całego sprzętu to około 38 KG.

Podczas ćwiczeń na rowerze można skorzystać z automatycznych programów treningowych lub ustawić własne parametry. Można samemu określić ciężar oporu lub jego automatyczne zmienne, a także czas jazdy, dystans czy spalone kalorie oraz inne parametry planowania treningu.

Jakość wykonania całego urządzenia można określić jako wysoką. Dobrze spasowane detale i ogólna jakość stosowanych elementów. Rower posiada na przednim wsporniku dodatkowe koła transportowe. Po przechylenie go do przodu będzie jechał na tych kołach podczas jego transportu na inne miejsce.

Standardowo elektromagnetyczny rower Christopeit ET2000 ma wtyczkę podpinania do gniazdka elektrycznego. Rower zapamiętuje wprowadzone dane o użytkowniku jak i ODO a także ustawione personalne plany treningowe.

Komputer i wyświetlacz roweru jest duży i bardzo dobrze czytelny. Bardzo łatwy w obsłudze. Wadą natomiast jest wbudowany czytnik pulsu – działa on w sposób niepraktyczny. Nie pokazuje faktycznego pulsu i skacze danymi bez pokrycia z rzeczywistością. To jest jedyna wada tego roweru. Tutaj nie trzeba się zniechęcać, gdyż wszystkie inne rowery mają te same problemy do użytku domowego. Tym samym z 21 programów treningowych można odjąć 4 programy związane z wysokością pulsu – bo ten nie jest w stanie prawidłowo być badany.

Licznik spalonych kalorii także uważam, że działa w sposób teoretyczny z przymrużeniem oka. Chodzi o to, że bez względu jaki jest ustawiony opór to naliczanie kalorii polega na szybkości obrotów koła czy przebytego dystansu. Jak wiadomo opór mniejszy lub większy będzie inaczej spalał kalorie. Dobrą wiadomością jednak jest to, że tak działają absolutnie wszystkie liczniki w rowerach stacjonarnych i tradycyjnych. Ale mimo wszystko powinno być to powiązane w rowerach magnetycznych z programem na jakim się ćwiczy a tego nie ma nigdzie.

Programy w rowerze magnetycznym Christopeit ET2000 to: 10 automatycznych różnych symulacji trasy, 4 programy sterowane tętnem (moim zdaniem bezużyteczne bo pulsomierz działa błędnie), 4 ustawienia indywidualne do zaprogramowania własnych tras, 1 inteligentny program Watt, 1 typu kontrolnego body Fat, 1 ustawień personalnych indywidualnych .

Dotłaczane w zestawie pedały rowerowe mają szeroką podstawę oraz dodatkowe paski pomagające w jeździe. Wykonane są w sposób trwały, można spokojnie na nich stanąć i nic się nie wygina oraz nie ma prawa się urwać.

Jazda na rowerze elektromagnetycznym Christopeit ET2000 jest naprawdę przyjemna. Bardzo szybko można na nim przepalić kalorie i się odchudzić, a także zadbać o kondycję fizyczną. Rower pracuje cicho dzięki wygłuszeniu korpusu. Jest dopasowany praktycznie do każdego wzrostu użytkownika a komponenty jego budowy są dobrej jakości.

Zdecydowanie mogę polecić ten rower. To naprawdę dobry produkt, wady o których pisałem – występują niestety we wszystkich rowerach stacjonarnych. Producenci jeszcze nie odkryli, że użytkownicy chcieli by jeszcze bardziej inteligentne maszyny. Rower ten jest zdecydowanie jednym z najlepszych urządzeń tego typu do ćwiczeń w domu. Zapraszam do kolejnych tematów oraz komentarzy.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

4 komentarze

 1. ZeWira pisze:

  Rower wydaje się bardzo dobry. Już z samego opisu widać, że jest to coś lepsze i z wyższej półki. Zdecydowanie lepiej kupić coś lepsze niż taniego i byle jakiego. Fajnie, że da się dopasować jego siedzisko do każdej osoby. A duży zakres regulacji treningów to tylko wielkie plusy. Tylko z tym pulsem to faktycznie jest wkurzające, jak one nie reagują prawidłowo nigdzie. Szkoda.

 2. Sybi-zo pisze:

  Na takim sprzęcie to pewnie aż chce się ćwiczyć. Koło zamachowe 12 kg w rowerach stacjonarnych to faktycznie jest rzadko kiedy. Ale pewnie maszyny te z droższej półki mają już takie lepsze rozwiązania. Mnie zawsze wkurza jedno, brak połączenia z telefonem. Dowolny sprzęt, jaki się kupuje z komputerem to powinien móc łączyć się z aplikacją. Dla mnie super by było aby cała aktywność mogła być rejestrowana w telefonie.

 3. Błaszczyk37 pisze:

  Właśnie się zastawiałem jako wybrać rower magnetyczny. Szczególnie na okres jesienny i zimowy mi się przyda. To co tutaj pokazaliście wygląda bardzo dobrze. Zastanowię się nad takim sprzętem. Faktycznie lepsze są z komputerem niż na ręcznej regulacji oporu.

 4. Cyklina pisze:

  Mam ten rower około pół roku i także jestem z niego bardzo zadowolony. Christopher 2000 spełnia więcej niż moje oczekiwania. Bardzo dużo regulacji dzięki czemu mogę go idealnie dopasować do swojej sylwetki ciała. Wcześniej miałem inny rower i nie dało się tak wszystkiego idealnie ustawić jak w tym. Najlepsze jest to że trening na nim jest wielokrotnie lepszy niż na innych urządzeniach tego typu. Znacznie szybciej można się dobrze zmęczyć i szybciej budować kondycję, a dla mnie jest to bardzo ważne z tego powodu że także staje tortuję w zawodach rowerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: