Stara cegła na ścianie w małym mieszkaniu – wszystko co, powinieneś o niej wiedzieć

Cegły na ścianieJesteś właścicielem niewielkiego mieszkania? Marzysz o cegle na ścianie, lecz nie ma możliwości, aby spod warstw tynku wydobyć ten przepiękny surowiec? Rozwiązaniem są płytki ze starej cegły – przy ich wykorzystaniu stworzysz imponującą dekorację ścienną o ponadczasowym charakterze i naturalnym wyglądzie. Dowiedz się więcej!

Płytki stara cegła w małym mieszkaniu – jak wkomponować je w aranżację? 

Wybierając miejsce dla cegiełek w małym wnętrzu, trzeba mieć na uwadze to, że mamy do czynienia z surowcem ciężkim wizualnie. Dlatego, o ile w dużych przestrzeniach możemy pozwolić sobie na naprawdę wiele, o tyle w przypadku np. kawalerki konieczne są rozsądne działania aranżacyjne.

Małe wnętrze zdecydowanie lepiej zaprezentuje się, kiedy będzie delikatnie ozdobione cegiełkami niż zdominowane przez nie. Efekt dominacji cegły dekoracyjnej w małym pomieszczeniu jest często równoznaczny z jego przytłoczeniem oraz wizualnym pomniejszeniem.

Stara cegła w małym wnętrzu – w jakim otoczeniu zaprezentuje się najlepiej?

Zastanawiasz się, z czym połączyć płytki z cegły, by aranżacja niewielkiego mieszkania zachwycała? Chcesz osiągnąć niesztampowy efekt końcowy? Potraktuj pozostałe ściany farbą w jednolitym kolorze, najlepiej białym lub szarym. To bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu twoje „cztery ściany” będą wyglądać stylowo i harmonijnie.

Możesz rozważyć zastosowanie materiałów naturalnych na pozostałych ścianach (drewno, beton czy kamień), jednak pamiętaj o małym metrażu i konieczności zachowania poczucia maksymalnej przestronności. Naturalne elementy zawsze można wprowadzić do wnętrza w postaci mebli, wyposażenia czy dodatków. Może pójdziesz tą drogą?

Stara cegła w niewielkim mieszkaniu – jak wykonać trwałą i efektowną dekorację ścienną?

Aby osiągnąć trwałą i efektowną dekorację ceglaną, trzeba uwzględnić kilka kwestii. Niewątpliwie priorytetem jest wybór płytek ze starej cegły dopasowanych do charakteru aranżacji. Tu liczy się nie tylko ich wybarwienie, ale i struktura. Kolejna sprawa to styl ułożenia cegieł na ścianie. Wiązanie wozówkowe, główkowe, płytkowe itp. – istnieje wiele sposobów montażu cegiełek dekoracyjnych.

Na sam koniec profesjonalna chemia montażowa – ta w procesie „wykonawczym” ma olbrzymie znaczenie. Wszystko, czego potrzebujesz z tej kategorii produktów, to: grunt, klej i fuga do cegły w odpowiednim kolorze oraz impregnat do płytek ceglanych o preferowanym wykończeniu (mat, połysk, pogłębienie koloru).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *