Statyw Hama traveller Compact Pro – Opinia i Test

Hama statyw Compact ProStatyw firmy Hama o modelu Traveller Compact Pro to bardzo wysokiej jakości sprzęt pomocny w fotografii i nagrywaniu filmów. Jego konstrukcja oraz rozwiązania techniczne są dobrze przemyślane i rozplanowane.

Całość zestawu jest wykonana z wysoką dokładnością, aby zapewnić maksymalny komfort pracy użytkownikowi tego sprzętu.

W statywie warto wymienić kilka kluczowych cech, jakie sprawiają że staje się on wszechstronnym narzędziem pracy w różnych warunkach terenowych.

Głowica statywu jest kulkowa 3D – dzięki czemu można obracać zamocowanym sprzętem fotograficznym lub filmowym zarówno w pionie i poziomie, co ułatwia dostosowanie powierzchni filmowania i jej ustawienia.

Głowica także posiada w sobie szybko złącze wraz z dwoma zabezpieczeniami przed wypadnięciem sprzętu. Szybkie złącze ma zawleczkę dokręcającą oraz korkową podkładkę zmiękczającą. Całość głowicy działa bardzo płynnie i jest stabilna – bez luzów po zablokowaniu sprzętu.

Statyw posiada funkcję robienia zdjęć także z ustawieniem ku dołowi – idealne do wykonania makro. Jest to zaawansowane rozwiązanie używane tylko w wysokiej jakości sprzęcie. Głowica statywu jest dodatkowo wysuwana a zakres pracy podstawowej wynosi od 52 do 163 cm – z czego zakres pracy po odblokowaniu nóg może być większy do minimalnej wysokości.

Nogi statywu posiadają na górnym korpusie pianki zmiękczające, ułatwiające komfort chwytu i ułatwienie łapania za nie zimą. Każda noga składa się z 4 elementów i 3 regulowanych przez rozsuwanie rurek. Maksymalna średnica rurki 23 mm. Każdy element jest blokowany przez silne zaciski w wybranej pozycji.

Na dole stopek są zaczepy unicestwiające pracę statywu na terenie miększym oraz gumowe nóżki działające jako podstawy antypoślizgowe.

Każda z nóg statywu ma niezależną pracę i posiadają dodatkowo regulację mocy rozstawu, co jest dostępne tylko w profesjonalnych sprzętach. Na dole statywu Hama Traveller Compact Pro jest haczyk do zaczepu ciężarka max 10 kg. Mac udźwigu sprzętu foto / video to 4 kg. Statyw waży łącznie 1,36 kg.

W zestawie ze statywem jest zawsze mocny i dobrze dopasowany pokrowiec do przenoszenia. Statyw nie posiada w sobie elementów plastikowych poza blokadą wysuwania nóżek. Jest to produkt bardzo profesjonalny i niezwykle trwały.

Cała konstrukcja jest niesamowicie stabilna i z pewnością będzie służyła przez wiele długich lat, nawet podczas bardzo często użytkowania. Jest to zdecydowanie jeden z lepszych produktów tego typu jakie są dostępne w sklepach. Zdecydowanie warto go polecić i wypróbować. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Photokos

    Ja bym tam nie przesadzał z jego wspaniałością bo u mnie po roku czasu złamał się zatrzask i nie trzyma jedna noga. niby mocy ale elementy ważne ma zbyt słabe i potem już cały jest niesprawny jak na przykład uszkodzenie zatrzasku na nodze bo było z plastiku. Więcej też i dokładniejszych poziomic by się w nim przydało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.