Stół piknikowy – czym się kierować przy wyborze?

Stoły na piknikWybór mebli ogrodowych to odpowiedzialne zadanie, do którego warto podejść z właściwą ostrożnością. Ze względu na warunki atmosferyczne jakie panują na zewnątrz meble ogrodowe muszą być przede wszystkim bardzo wytrzymałe.

Jednym z ciekawszych elementów wyposażenia ogrodu przy domu rodzinnym mogą być stoły piknikowe. Wspólne spożywanie posiłków lub przekąsek lub spędzanie wolnego czasu na grach planszowych to tylko nieliczne z możliwych zastosowań piknikowego stolika. Decydując się na jego zastosowanie we własnym ogrodzie warto kierować się kilkoma kryteriami podczas dokonywania ostatecznego wyboru podczas zakupów.

Stabilność

Stół piknikowy powinien być przede wszystkim bardzo stabilny. Ze względu na swoją formę, czyli połączenie samego stolika wraz z siedzeniami nie może być chwiejny lub niestabilny. Aby mieć pewność stabilności warto decydować się na stoły najlepszej jakości, które są wykonane z największą starannością. Stabilne stoły piknikowe mogą służyć całej rodzinie przez długi czas. Jeśli sam stół jest więc stabilny należy również zastanowić się nad miejscem jego ustawienia w ogrodzie. Najlepiej wybierać podłoże płaskie o równej powierzchni. W przeciwnym razie nawet najbardziej stabilne stoły piknikowe przestają takie być, jeśli podłoże pełne jest wyboistości lub dołków.

Wysokość

Kluczowym kryterium wyboru odpowiedniego stolika piknikowego do własnego ogrodu jest jego wysokość i ogólny rozmiar. Przede wszystkim należy więc kierować się indywidualnymi potrzebami rodziny. W przypadku rodzin z małymi dziećmi warto wybierać stoły, których blat znajduje się na wysokości dostępnej również dla dzieci siedzących przy stole. Najważniejsze jest bowiem wspólne spędzanie czasu na posiłkach lub grach planszowych w ogrodzie.

Dzieci powinny czuć, że stolik jest też dla nich i chętnie z niego korzystać. Rozmiary jakie mają dostępne na rynku stoły piknikowe są różne. Jednak zawsze warto przygotować w ogrodzie sporo miejsca na jego ustawienie, aby mieć swobodny dostęp do stołu od każdej jego strony.

Forma i materiał

Stoły piknikowe z założenia są połączone od razu z siedzeniami. Nie oznacza to jednak, że zawsze wyglądają dokładnie tak samo. Można bowiem znaleźć stoliki o różnych formach, których blat lub siedziska mają różną szerokość i wysokość. Bardzo ważny jest również materiał, z którego wykonany jest stół. Najlepsze są z pewnością stoły drewniane, które są bardzo stabilne, trwałe i jednocześnie doskonale wyglądają w każdym ogrodzie. Stół piknikowy drewniany świetnie wygląda w ogródkach pełnych kolorowych kwiatów i sezonowych warzyw.

W przypadku ogrodów o nieco bardziej eleganckim i wyszukanym stylu warto decydować się na stoły z elementami metalowymi, które wkomponują się w całą aranżację. Z pewnością każdy może znaleźć stolik najbardziej odpowiedni dla siebie i całej rodziny, który będzie dobrze wyglądał na tle całego projektu ogrodu, a także spełni wszystkie oczekiwania zapewni swobodne użytkowanie w dowolny sposób na co dzień przez wszystkich domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *