Sucharki bez cukru od Mamut – Opinia

Sucharki mamutSucharki bez dodatku cukru produkowane przez firmę Mamut. Jest to produkt mieszczący w paczce przykładowo 285 g zawartości.

Często można go znaleźć na półkach ze zdrową żywnością – mimo że naszym zdaniem nie powinien obecnie się on ta znajdować – przez jeden element ze składu jaki jest kontrowersyjny.

Skład sucharków od mamut: Mąka pszenna, tłuszcz roślinny utwardzony (uznawany za szkodliwy na układ krwionośny), serwatka w proszku, drożdże, sól, jaja w proszku, emulgator w postaci lecytyny sojowej, emulgator E 472e, mąka sojowa, kwas askorbinowy – środek do przetwarzania mąki. Skład nie jest za przyjemny głównie przez tłuszcze utwardzone.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu: Wartość energetyczna 400 kcal (dość dużo), białko 12,4 g, węglowodany 74 g w tym cukry 5,1 g, tłuszcz 6,8 g w tym tłuszcze nasycone 2,6 g, błonnik 3,6 g oraz sód 0,4 g. Producent przewiduje że jedną porcją jest jedna kromka chleba.

W smaku sucharki od Mamut wypadają całkiem nieźle, cenowo także nie jest to drogi produkt. Niestety wcześniej wspomniany kontrowersyjny składnik w składzie nam bardzo się nie podoba. Tym samym nie powinny one się znajdować na półkach ze zdrową żywnością, są one także dość mocno kaloryczne.

Naszym zdaniem warto spróbować samemu ten produkt i ocenić czy warto go nabywać. Sami byśmy radzili coś zdrowszego o bardziej klarownym składzie. Na pewno znacznie zdrowiej wyjdą sucharki na bazie suszonego chleba zez dodatków tłuszczowych. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *