Syrenie Stawy w Szczecinie – miejsce turystyczne

ToTematSyrenie Stawy to jedno z najładniejszych miejsc Szczecina pod względem turystycznym. Jest to duży kompleks leśny z licznymi stawami i kanałami wodnymi oraz wiatami, altanami, ławkami do odpoczynek oraz pomostami.

Także tam znajdują się tablice informacyjne o florze i faunie tego miejsca jak i mocno atrakcyjne gry terenowe dla dorosłych i dzieci. Są tam quizy z wiedzy pytań w danych zakresach – mogą grać w nie osoby w dowolnym wieku. Dowiemy się jak wygalają dane ptaki i inne zwierzęta, kiedy śpiewają, co jedzą, jak wygląda dane drewno i ile waży oraz wiele innych.

Syrenie stawy w Szczecinie to bez wątpienia jedno z najciekawszych miejsc na spacery oraz przejażdżki rowerem, liczne ścieżki oraz bardzo urokliwe zagospodarowanie miejsce. Dawniej wiele się działo w tych okolicach – było tam słynne sanatorium, obecnie jest to przede wszystkim piękny kompleks leśno wodny z dużymi możliwościami rekreacyjnego spędzania czasu i wypoczynku na łonie przyrody. Wikipedia też o nich pisała, ale o tym co było tam dawniej https://pl.wikipedia.org/wiki/Syrenie_Stawy obecnie jest tam wszystko po nowemu.

Wstęp tam jest oczywiście bezpłatny, można się do nich dostać przez kilka bram wejściowych. Będąc w Szczecinie zdecydowanie warto zobaczyć to miejsce.

3 komentarze

  1. Kania pisze:

    Byłam tam z 3 razy, przepiękne miejsce na spacery i do czytania książki. Cisza, świergot ptaków, woda w otoczeniu i zieleń. Cudownie że zrobili takie miejsce w mieście.

  2. Kamil Sołych pisze:

    Dobre do spacerów, dobre do jazdy rolkami i dobre do jazdy rowerem. Samemu tam często się zapuszczam do aktywnego spędzenia czasu jak i do odpoczynku. Na pewno jest to lepsze niż samo miasto. Teraz jeszcze postawili nowe wiaty i ławki. Także zbiorniki wodne są jeszcze lepiej zadbane.

  3. Frat32 pisze:

    Bajkowe miejsce, takich powinno być jak najwięcej w mieście. Jest tam zdecydowanie ciekawiej niż w samem parku Kasprowicza bo w syrenich stawach jest bardzo zróżnicowany krajobraz, rzeczki, stawy, mosty, no i górki oraz las. Trzeba zobaczyć na przykład Mapy Google lub Open Street Maps i wpisać tam Syrenie stawy Szczecin. Jest to zaraz za ogrodem botanicznym blisko toru gokartowego na Alei Wojska Polskiego Szczecin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *