System Windows 10 – Test i Opinia

Windows opiniaWindows 10 to system operacyjny firmy Microsoft jaki stał się następcą 7 i 8.1. System ten wzbudził bardzo wiele kontrowersji nawet przed jego premierą. Przede wszystkim obawy budzi to że nie da się zablokować w nim wysyłania danych do Microsoftu.

Druga sprawa to brak możliwości wyłączenia aktualizacji jaki będą się pobierały automatycznie.

Następny powód budzący obawy to sprawdzanie plików na dyskach czy mają one licencje i możliwość ich blokowania a być możne nawet zgłaszania osób mających pirackie wersje oprogramowania.

Po teście Windows 10 okazuje się on dość mocno podobny do 8.1 w nawigacji. Ma on kila zmian ale są one raczej bardziej podchodzące pod kosmetykę. Na pewno w systemie naprawiono liczne błędy oprogramowania – a przynajmniej tak twierdzi producent.

Faktem jest, że występuje bardzo duże parcie na to aby zmusić użytkowników starszych wersji do przejścia na 10 – co budzi różne podejrzenia. Ogólnie system będzie działał na maszynach o tych samych parametrach co poprzednie systemy więc nie trzeba nowszego komputera, jest on dość szybki i puki co w testach stabilny.

Warto zobaczyć film z opinią o nim po kilku dniach zabawy. Jeśli macie Windows 10 koniecznie napiszcie jak sami go oceniacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *