Szczoteczka do zębów Colgate Max White – Opinia

Szczotka do zębówColgate Max White to szczoteczka do mycia zębów z rodziny profesjonalnych. Jej rączka jest wykonana z tworzywa sztucznego o miejscowych gumowaniach, mających zapewnić lepszy i bardziej stabilny uchwyt.

Włosie szczoteczki ma zróżnicowaną długość, mającą zapewniać lepsze dopasowanie do zębów a tym samym dokładniejsze mycie.

Tylna część szczoteczki posiada w sobie bardzo delikatnie zarysowaną tarkę do czyszczenia języka i wewnętrznej części jamy ustnej – tarka sylikonowa jest na tyle słabo profilowana, że praktycznie można określić że nie istnieje.

Szczoteczka w głowicy ma także wbudowane włókna sylikonowe – zapewniają one polerowanie zębów a tym samym większą skuteczność w walce z osadami na zębach. Profil szczoteczki Colgate Max White jest z ukształtowaniem mającym łatwiej docierać do zakamarków jamy ustnej.

Głowica szczoteczki wydaje się jednak odrobinę za duża, przez co sporo osób może mieć problem z wygodnym i prawidłowym myciem zębów – szczoteczka może się nie mieścić w ciaśniejszych miejscach ust.

Ogólnie jest to produkt średniej jakości – brak ruchomych głowic i przegubów aby nie podrażniać dziąseł podczas docisku. Także brak znacznie wydłużonych poszczególnych włosków szczoteczki mogących spełniać funkcję nici dentystycznej.

Szczoteczka jest w średniej klasie cenowej. Można ją nabyć w standardowych wariantach twardości czyli: miękka, (soft), średnia (medium) i twarda (hard). Także kolory szczoteczki są różne, każdy może dopasować je do własnych upodobań.

Naszym zdaniem warto wybrać dla siebie inną szczoteczkę z dziedziny profesjonalnych – ta posiada za mało istotnych rozwiązań mających duży wpływ na jakość działania oraz komfort z jej użytkowania. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *