Sztuczka magiczna z lewitującymi piłkami do tenisa stołowego

Magia z piłkamiSztuczka z lewitującymi piłeczkami do tenisa stołowego, to bardzo prosty sposób na dość efektywny pokaz dla dzieci jak i osób dorosłych.

Lewitacja a w zasadzie unoszenie się piłeczek jest spowodowane prostymi prawami fizyki – ale z racji na brak widoczności siły fizyki sztuczka jest efektywna wizualnie.

Do jej wykonania potrzebujemy kilku piłeczek do tenisa stołowego – tutaj dobrze mieć do wyboru zarówno te o różnych kolorach jak i wielkości. Na przykład są piłeczki 40 mm średnicy a także te 38 mm – można także uczyć piłek jakie mają różną wagę – im tańsze tym często lżejsze – względem bardziej rozpoznawalnych marek i większej ilości gwiazdek, bo maną cieńsze ścianki poszycia.

Do wykonania sztuczki potrzebny nam będzie jeszcze jakiś przekaźnik mocy – czyli zwykła suszarka elektryczna do włosów lub słomka do picia napojów. Może być także odkurzacz, jeśli ma funkcję zmiany strumienia na pchania powietrza a nawet dmuchawa z regulowaną mocą.

Należy włączyć urządzenie tak, aby strumień powietrzny padał pionowo ku górze. Następnie nasadzać na strumień w jego połowie długości piłeczki. Jeśli mamy różne względem wagi i rozmiarów to zaczną się one wymieniać pozycjami podczas lewitowania, co jakiś czas będą się po prostu okrążać.

To także gra zręcznościowa – komu uda się umieścić jak najwięcej lewitujących piłeczek na danej dmuchawie. W przypadku słomki jaką będziemy napędzali własnymi płucami, trudno aby unieść więcej niż 1 piłeczkę.

Im szerszy strumień powietrza tym więcej można na nim umieścić elementów.

Należy pamiętać, że piłki powinno się dołączać nie od dołu strumienia powietrznego ale od jego środka lub góry. Inaczej zostanie zakłócony strumień powietrzny i to co się na nim już znajduje zacznie spadać.

Sztuczka jak widać jest bardzo prosta i każdy może wykonać ją samodzielnie w domu bez specjalnych przygotowań. Na pewno spodoba się ona dzieciom oraz innym osobom, gdyż wygląda bardzo ciekawie, szczególnie jak zacznie się przemieszczać z suszarką a wraz za nią lewitujące kule.

Sztuczka ta za pomocą słomki działa bez problemu, ale wydaje się znacznie mniej ciekawa z racji na ograniczoną pojemność płuc oraz ilość piłek, jakie może podtrzymywać wydmuchiwane z niej powietrze a także długość samego działania na jednym wydechu.

Warto tego wypróbować w domu, to fajne widowisko i ciekawe doświadczenie fizyczne. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: