Tablet Lark Ultimate 8i WIN – Opinia i Test

Ultimate I8 LarkTablet firmy Lark o modelu Ultimate 8i WIN – czyli posiadający w sobie system operacyjny Windows 8.1. Jest to bardzo ciekawy produkt o systemie operacyjnym jak w typowych komputerach.

Wielkość przekątna ekranu tabletu to 8 cali. Sama nazwa 8i więc łączy w sobie zarówno wielkość ekranu jak i nazwę wersji domyślnego oprogramowania jakie się na nim znajduje.

Tablet Lark posiada ekran pojemnościowy jaki pozwala pełnić funkcje dotykowe palcami bez specjalnego rysiku oraz Multi-Touch czyli wiele punktów dotykowych reagujących jednocześnie. Procesor jaki zastosowano w urządzeniu to Intel Atom Z3735F o taktowaniu do 1830 MHz z 4 rdzeniami i 2-megabajtową pamięcią podręczną. Dwurdzeniowy procesor graficzny z obsługą 2i3D. Jest to bardzo przyzwoita jakość co do możliwości jego wydajności.

Typowe gry chodzą na nim płynnie tak samo przeglądanie internetu czy odtwarzanie filmów w jakości HD. Ram to 1 GB DDR3 pamięci.

Tablet ten można nabyć w różnych wariantach kolorystycznych – czarny, czerwony i zielony. Sterowanie odbywa się oczywiście za pomocą dotyku na ekranie lub po przez podłączenie zestawu przez usb urządzeń typu klawiatura czy myszka. Pamięć wbudowana urządzenia to 16 GB – jednakże tutaj trzeba zwrócić uwagę na pewien fakt, a mianowicie sam system zajmuje kilka GB natomiast wolnej przestrzeni dyskowej dla użytkownika jaka jest widoczna na dysku C jest tylko około 5,5 G.

Wolna przestrzeń dla użytkownika wynosi więc około 1/3 deklarowanej na pudełku, naszym zdaniem waga systemu nie powinien liczyć się do pojemności dysku opisanej przez producenta ale tylko przestrzeń wolna, jednak jest to kwestia interpretacji.

Tablet Lark Ultimate 8i WIN obsługuje karty pamięci do 32 GB więc nimi można poszerzyć pojemność urządzenia o nową pamięć, trochę szkoda że nie jest to także zbyt duża możliwość do rozbudowania, jeśli chodzi o pamięć zamontowaną w urządzeniu. Natomiast można stosować podłączenie dodatkowo urządzeń typu Pendrive o dowolnej pojemności a nawet zewnętrze dyski twarde jako pamięci dodatkowe – przejściówkę portu USB – trzeba dokupić osobno.

Bateria zasilająca to akumulator o pojemności 4500 mAh jaki zapewni możliwość użytkowania urządzenia przez około 6 – 7 godzin o ile nie jest to mocno zasobożerne dla wydajności sprzętu. Maksymalna rozdzielczość ekranu 1280×800 IPS co zapewnia bardzo dobry ostry obraz, jaki dodatkowo faktycznie ładnie oddaje kolory.

Ekran sam dostosowuje położenie obrazu względem przechyłu urządzenia. Wielkość ekranu 8 cali w zupełności jest wystarczająca do wygodnego przeglądania stron internetowych czy oglądania filmów na przykład w podróży a także do korzystania z programów edukacyjnych czy gierek.

Tablet ma wbudowany aparat i kamerę z przodu i z tyłu 2,0 MPx każda – nie robi to zachwytu ale jest wystarczające na przykład do komunikatorów internetowych. Jako że jest na nim standardowy system operacyjny więc posiada on typowe dla Windows programy organizacji pracy w tym budzik, kalkulator, pakiet biurowy z subskrypcją na rok czyli Office jaki warto naszym zdaniem wymienić na Open Office, przeglądarki plików itp. W zasadzie kto co potrzebuje może doinstalować jak każdy program na systemie operacyjnym Windows.

Tablet nie posiada funkcji Radia i GPS oraz wejścia na kartę 3G w jakiej można mieć przykładowo internet (ale inny model tego producenta posiada takie wejście oraz system Android) – nie ma w nim funkcji telefonu a tym samym slotu kart sim. Jednakże nie są to wady tego tabletu gdyż tych opcji nie ma w specyfikacji opisywanego modelu.

Głośnik jaki posiada urządzenie są stereo o bardzo dobrej jakości dźwięku – ale wiadomo, że znacznie lepszy głos będzie ze słuchawek czy większych głośników zewnętrznych na przykład po zastosowaniu stacji dokującej.

Tablet Lark Ultimate 8i WIN posiada łącze Wi-Fi oraz Bluetooth a także łącze USB 2.0 mini i Jack 3,5 mm oraz slot wcześniej wspomnianych kart pamięci. Waga urządzenia to około 300 gram i standardowo obsługuje one jak system wiele języków.

W paczce znajdziemy instrukcje obsługi, kartę gwarancyjną, Tablet Lark Ultimate 8i WIN, ładowarkę, kabel USB z mikro USB. Gwarancja urządzenia wynosi standardowe 2 lata. Wymiary 207x123x9,6 mm.

Tablet Lark Ultimate 8i WIN jest bardzo dobrym urządzeniem, wartym nabycia w szczególności dla osób jakie prowadzą dość mobilny tryb życia lub potrzebują dodatkowego urządzenia poza standardowym komputerem. Nadaje się on bardzo dobrze do przeglądania internetu, grania w gry czy oglądania filmów lub innych rzeczy w podróży z dysku lub korzystania z aplikacji na bazie standardowego komputera. Jako urządzenie dla gracza, czy podręczny komputer przenośny nadaje się on faktycznie idealnie.

Jego stosunkowo niska cena na pewno zachęci wiele osób do skorzystania z tego produktu, tym bardziej że jego parametry techniczne są wysokie. Posiada on także praktycznie wszystkie funkcje i możliwości jakie ma w sobie system Windows od strony oprogramowania. Także warto wspomnieć o dobrej jakości wykonania i wyglądu, całość prezentuje się nowocześnie. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii.

Jeden komentarz

  1. Szkoda że te tablety zawsze maja tak słabe kamery, jak by miały lepsze aparaty to by już było coś. Ogólnie sprawdzają się w wielu okolicznościach. Ja swój wykorzystuje jako czytnik do książek. Na nim czytam ebooki bo jest mi najwygodniej. A jak bateria nie starcza to cały czas jest podłączony do zasilania czy w domu czy w pociągu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *