Tablet Navitel T500 3G Nawigacja i Telefon – Opinia i Test

Tablet Navitel T500Tablet Navitel T500 3G to nowoczesne urządzenie multimedialne o szerokim spektrum zastosowań. Premiera tego urządzenia miała miejsce w 2017 roku.

Tablet ten posiada w sobie szczegółową nawigację GPS jak i możliwości typowego wielozadaniowego smartfona oraz oczywiście tabletu z systemem Android.

Tablet ten pracuje na systemie operacyjnym Android OS 7.0 Nougat – dzięki temu mamy możliwość wykorzystywania go jako podręczny komputer z tysiącami możliwości, jakie sprawiają różne aplikacje z Google Play.

Od strony technicznej posiada on szybki 4 rdzeniowy procesor MTK8321 Cortex – A7 Quad Core o taktowaniu 1,3 GHz. Pamięć RAM wynosi 1 GB. Procesor graficzny to Mali 400 MP2. Zestaw ten zapewnia bardzo płynną prace urządzenia bez najmniejszych przycięć i skoków.

Pamięć wewnętrzna urządzenia wynosi 8 GB z czego dostępne dla użytkownika jest o około połowę mniej, z racji na zajmowanie jej przez system oraz aplikacje. Pojemność tą jednak można rozszerzyć o karty pamięci microSD o kolejne 32 GB.

Wyświetlacz Navitel T500 3G posiada 7 cali i jest w technologi IPS – jaka zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu pod względem kontrastu oraz kolorów a także szerokich kątów widzenia. Rozdzielczość wyświetlacza to 1280 x 800 pikseli w proporcjach 16:9 panoramiczny. Doskonale się sprawdza podczas gier, oglądania filmów czy korzystania z internetu a także samej pracy na tym urządzeniu – obraz jest bardzo czytelny.

Tylna kamera a zarazem aparat tabletu wynosi 2 Mpx oraz przednii 0,3 Mpx – nie jest to duża wielkość, dzięki niej można wykonać podstawowe zdjęcia jakiś elementów. Aparat posiada funkcję autofokusu.

W tablecie znajduje się nawigacja GPS Navitel Navigator - jaka ma pokrycie na 45 krajach europy. Znajdziemy tam dokładne mapy takich krajów jak: Albania, Andora, Austria, Belgia, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Cypr, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Islandia, Wyspa Man, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa , Luksemburg, Macedonia, Malta, Mołdowa, Monako, Czarnogóra, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina, Wielka Brytania, Watykan.

Mapy mają dożywotnią i bezpłatną aktualizację, można ją wykonywać nawet 4 razy rocznie. Nawigacja jest w pełni wyposażona w typowe funkcje programowe takie jak komunikaty głosowe, tysiące punktów POI, możliwość instalacji dodatkowych map jak i innych aplikacji nawigacyjnych w urządzeniu a to dzięki Androidowi.

Także w nawigacji otrzymamy ostrzeżenia o fotoradarach oraz obliczanie czasu przejazdu. Otrzymamy informację o typie dróg, rozróżnianie infrastruktury mieszkalnej od przemysłowej. Także jest wbudowana funkcja asystenta pasa ruchu czy dostosowanie widoku podczas jazdy. Mapy są bardzo rozbudowane i dokładne tak jak w urządzeniach typowo nawigacyjnych do samochodu. Nawigacja łapie sygnał po około 3 sekundach.

W Tablecie tym znajduję się możliwość komunikacji internetowej za pomocą WiFi 802.11 b/g/n oraz w standardzie 2 i 3G – pozwoli nam to wykorzystywać karty SIM z internetem. Także jest wbudowany moduł Bluetooth do komunikacji z wieloma urządzeniami obsługującymi ten standard.

Nie zabrakło również Dual Sim – czyli możliwości posiadania dwóch kart SIM jednocześnie. Dzięki temu można wykorzystywać tablet jako telefon i dodatkowo podłączyć kartę internetową. Także można posiadać w nim dwa osobne numery telefonu.

Bateria polimerowa o pojemności 2200 mAh zapewni stosunkowo długi czas korzystania z urządzenia. Bateria podczas standardowego korzystania wystarcza nawet na 2 dni pracy. Można także pracować na tablecie z podłączoną ładowarką.

Navitel T500 posiada automatyczny tryb dzienny i nocny oraz możliwość dostosowania interfejsu do własnych potrzeb dzięki bardzo elastycznemu systemowi operacyjnemu.

W urządzeniu jest wbudowany dość dobry głośnik, jaki zapewnia dobre rezultaty dźwiękowe. Także nie zabrakło tutaj mikrofonu, aby móc wykorzystać tablet jako przykładowo dyktafon. Wtyki to jeden port microUSB oraz wejście na standardowego mini jack-a 3,5 mm w złączu słuchawkowym.

Kolor urządzenia to klasyczny i elegancki czarny. Bardzo dobrze się on prezentuje praktycznie z każdej strony. Gwarancja urządzenia wynosi pełne 24 miesiące.

Na wyposażenie zestawu Navitel T500 3G wchodzą:

 • Tablet Navitel T500 3G
 • Kabel USB
 • Ładowarka sieciowa z złączem do USB
 • Instrukcja obsługi
 • Karta gwarancyjna
 • Oryginalne opakowanie urządzenia

Tablet Navitel T500 to urządzenie wielozadaniowe, jakie bez wątpienia można określić jako całkiem fajne. Szczegółowe mapy GPS, Możliwość wykorzystywania go jako telefon, komputer, tablet a zarazem dyktafon czy podstawowy aparat oraz inne możliwości – takie jak korzystanie z internetu czy wygodne oglądanie filmów wraz z możliwości korzystania z tysięcy aplikacji google. To wszystko sprawia, że urządzenie może przydać się każdemu.

Naszym zdaniem warto wypróbować Navitel T500 – gdyż jego funkcjonalność może przydać się w wielu różnych sytuacjach. Zapraszamy do kolejnych opinii oraz testów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

2 komentarze

 1. Naszaric pisze:

  Najbardziej bym czekał na takie rozwiązania jakich jeszcze nie ma, czyli długość działania tabletu jak czytnika ebooków. Ten mi sie rozładowuje po około 4 godzinach używania ciągłego. Lub jeśli na nim pracuję sporadycznie to po 3 dniach. Ogólnie jest wszystko z nim jak najbardziej dobrze, tylko szybko jak w każdym innym schodzą procenty baterii.

 2. Golfiacz pisze:

  Daje radę, na razie jak z nią jeździłem to jeszcze mnie nigdy nie wpuściła na manowce. Dobrze się w niej nawiguje i ładnie wszystko czytelnie widać na wyświetlaczu. Funkcja tabletu też może się przydać. Na razie nie korzystałem inaczej niż a nawigacji ale kto wie może w przyszłości skorzystam jak s komputerka podręcznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: