Tablet i nawigacja samochodowa Navitel T757 LTE – Opinia i Test

Nawigacja i tablet NavitelTablet Navitel T757 LTE to urządzenie, jakie miało swoją premierę na początku 2019 roku. Tablet pracuje na systemie Android 8.1, dzięki temu staje się wielozadaniowym sprztęm z dostępem o tysięcy aplikacji, jakie mogą rozbudować jego funkcjonalność i możliwości z Google play.

Praca na androidzie sprawia, że jest on stabilny i szybki w działaniu oraz posiada praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy o aplikacje i narzędzia.

W Urządzeniu tym także nie zabrakło dostępu do rozbudowanego GPS z mapami Navitel Nawigator oraz Glonassu. Dzięki temu szybko można wykorzystać nawigację do pożądanego miejsca na całym świecie.

Ekran tabletu wynosi 7 cali – jest bardzo czytelny. Technologia IPS zapewnia doskonałą jakość obrazu i widoczności elementów wyświetlacza. Ekran jest wyposażony w 2,5D – zwiększona jakość i ostrość obrazu bez względu na ustawienie urządzenia. Rozdzielczość ekranu to 1280х800 px. Ekran jest bardzo czytelny i wystarczający do pracy, zabawy jak i korzystania z multimediów.

W urządzeniu można posiadać dwie karty SIM – czyli Dual Sim – lub włożenie karty telefonicznej i karty internetowej. Także jest slot na kartę pamięci microSD do 128 GB pojemności. Pozwoli to przechowywać gigantyczną ilość własnych danych i multimediów.

Pamięć wewnętrzna tabletu wynosi 16 GB, na jakiej znajduje się system oraz aplikacje a także wolna przestrzeń dyskowa dla użytkownika. Można ją rozbudować o wcześniej wspomniane karty microSD.

Urządzenie posiada 2 GB DDR pamięci RAM, co gwarantuje stabilne i bardzo szybkie działanie bez najmniejszych zacięć podczas typowego korzystania. Procesor to 4 rdzeniowy MTK8735 Cortex-A53 o taktowaniu 1.3 GHz. Są to parametry absolutnie wystarczające do płynnej pracy.

Jak sama nazwa wskazuje Navitel T757 LTE posiada w sobie funkcję obsługi LTE – dzięki temu można mieć bardzo szybki internet bezpośrednio w urządzeniu. Także nie zabrakło obsługi Wi-Fi oraz Bluetooth. Tablet również pracuje w standardzie 2G, 3G i 4G.

Tablet posiada dwa aparaty fotograficzne – przedni 0,3 MP oraz tylni 2 MP – jest to w zasadzie detal mało istotny, aparat robi słabe zdjęcia. Może się przydać do sfotografowania w świetle dziennym jakiegoś znaku, zderzenia, czy obiektu ale nie nadaje się na fotki pamiątkowe.

Bateria akumulatorowa posiada pojemność 2500 mAh – pozwoli to na kilka godzin pracy na urządzeniu. W przypadku jego podłączenia do zasilania samochodowego czy z gniazdka sieciowego czas ten jest nieograniczony.

Urządzenie posiada oczywiście także wtyk 3,5 mm mini jack oraz wejście do podłączenia go z komputerem i traktowania tabletu jako pamięć przenośną (do aktualizacji, itp.).

Wymiary urządzenia to 192 mm długości na 113 mm szerokości oraz 8,85 mm grubości. Waga 280 gram. Warto wspomnieć, że podczas testu dwa razy upadł on na ziemię (raz na posadzę betonową i raz w pociągu na podłogę) – tabletowi tym razem nic się nie stało, a więc ma także wartą odnotowania wytrzymałość. Upadki nie były planowane w teście – po prostu się wydarzyły i na szczęście nic się tym razem nie stało.

Tablet Navitel T757 LTE to także w pełni wyposażona i gotowa do użycia nawigacja samochodowa – w zestawie urządzenia znajdziemy wszystko co potrzebujemy aby zamontować je w samochodzie. Urządzenie zostało wyposażone w oprogramowanie Navitel Navigator.

Oprogramowanie to rozbudowane narzędzie nawigacyjne, jakie posiada w sobie aż 47 krajów europy. Jest takie samo jak na urządzeniach bezpośrednio przeznaczonych tylko do nawigacji samochodowej. Także posiada dożywotnią bezpłatną aktualizację oprogramowania i jego komponentów.

W oprogramowaniu Navitel Navigator nie zabrakło ostrzegania o fotoradarach, wybór trzech różnych alternatywnych tras do miejsca docelowego, rozbudowanych punktów POI (wszystkie niezbędne dla kierowców, stacje benzynowe, hotele, restauracje, bankomaty, szpitale, sklepy, urzędy itd.). Nie zabrakło i komunikatów głosowych w ojczystym języku oraz rozbudowanego asystenta podróży i obliczania czasu trasy. Dostaniemy także informacje o manewrach jakie mamy wykonać na trasie.

Fabrycznie zainstalowane mapy krajów to: Albania, Andora, Austria, Białoruś, Belgia, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Cypr, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Islandia, Wyspa Man, Włochy, Kazachstan, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Czarnogóra, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina, Watykan, Wielka Brytania. W aplikacji można dokupić dodatkowe mapy w miarę potrzeb z pokryciem na dowolny kraj.

Mapy zawierają infrastrukturę mieszkalną oraz przemysłową z kompletną bazą adresów. Można wyszukiwać dany adres lub kliknąć na punkt i wybrać opcje jedź do tego celu. Sieci dróg na mapie posiadają faktyczne kierunki jazdy, skrzyżowania, asystent pasa ruchu i wszelkie niezbędne dane w nawigacjach samochodowych.

Sygnał przez nawigację jest łapany dosłownie w kilka sekund. Trzyma się on dobrze, nie gubi sygnału i nie ma pomylenia jego lokalizacji.

Można także ze względu, że jest to urządzenie na Androidzie zainstalować inne oprogramowania nawigacyjne. Przykładowo popularne Maps.me czy OSMand.

W zestawie urządzenia znajdziemy:

  • Urządzenie Navitel T757 LTE
  • Uchwyt samochodowy do mocowania na szybie na ssawkę (najlepszy typ rozwiązania)
  • Stojak na nawigację, jaki także służy do jej montowania w samochodzie
  • Ładowarkę samochodową
  • Ładowarkę sieciową do standardowego gniazdka w domu
  • Kable microUSB – USB
  • Instrukcję obsługi także w ojczystym języku
  • Kartę gwarancyjną
  • Oryginalne opakowanie od urządzenia

Navitel T757 LTE to bez wątpienia bardzo dobre urządzenie o niesamowicie szerokim spektrum zastosowań. Jakość wykonania jest na wysokim poziomie. Działanie sprzętu jest bezproblemowe a jego możliwości wykorzystania bardzo duże. Zdecydowanie polecamy go dla osób jakie szukają trwałych i dobrych rozwiązań. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie oraz komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.