Tania inteligentna waga łazienkowa (diagnostyczna) z bluetooth – Opinia i Test

Inteligenta waga do łazienkiInteligentna waga łazienkowa z funkcją bluetooth – to tanie urządzenie diagnostyczne o zaskakująco ciekawych rozwiązaniach. Warto wspomnieć, że waga tego samego typu można kryć się pod kilkunastoma nazwami teoretycznych marek i modeli. Tak bywa w przypadku znacznej części chińskich produktów – to samo urządzenie, różni się tylko wybitym logiem i nazwą.

Identyczną inteligentną wagę łazienkowa z funkcją bluetooth można spotkać pod takimi nazwami jak:

Amason – BT S201, Omna – SMART BALANCE, SMART 8W1 – Bluetooth bathroom scale ultra slim, Amason – BT Scale 2 , Retoo – BMI 12w1 Bluetooth oraz DexXer – BT SF-400. A to tylko niektóre z ich nazw. W rzeczywistości występuje jeszcze pod kilkoma innymi rzekomymi markami (marki krzaki) i nazwami modeli. Mimo wszystko, jest to stale ten sam produkt.

Testowana inteligentna waga łazienkowa z bluetooth posiada w sobie możliwości analityczne, oraz typowo diagnostyczne ciała użytkownika. Jednakże są one prawdopodobnie wykonane w sposób programowy – algorytmem. Dlaczego, o tym będzie wspomniane trochę później.

Waga posiada bardzo dobrze czytelny elektroniczny wyświetlacz z oświetleniem. Pracuje na zasilaniu 2 baterii typu AA (paluszków). Urządzenie nie tylko mierzy parametry typowo wagowe, ale posiada także wiele dodatkowych danych o użytkowniku.

Inteligentna waga (bez połączenia z aplikacją na telefonie) pokazuje takie informacje na wyświetlaczu jak: waga ciała – z dokładnością do 50 gram, temperaturę w pomieszczeniu oraz stan naładowania baterii.

Podczas sparowania wagi z aplikacją OKOK w telefonie poprzez bluetooth urządzenie pokaże takie dane jak: waga ciała, masa mięśniowa, masa tkanki tłuszczowej, masa wody w organizmie, masa tkanki kostnej oraz poziom tkanki tłuszczonej w %, zawartość wody w organizmie w %, Zawartość tłuszczu w organizmie %, Zawartość mięśni w organizmie %, BMI, wskaźnik stopnia otyłości, oszacowanie – jaka waga jest prawidłowa dla użytkownika, MBR czyli dzienne zapotrzebowanie kaloryczne organizmu. A także pokaz analityczny całego ciała w ostatnim czasie – tworzenie wykresu z wszystkimi tymi danymi na bazie aktualnego pomiaru i poprzednich.

Dodatkowo zakres pomiaru tłuszczu w organizmie mieści się w 5 – 50% oraz zakres pomiaru wody w organizmie pomiędzy 20 – 70%.

Waga będzie współpracować z 8 użytkownikami na 1 aplikacji OKOK. W aplikacji mobilnej dodaje się użytkownika – podaje swój wiek i wzrost oraz płeć, a następnie aplikacja robi już resztę automatycznie.

Waga w danych diagnostycznych prawdopodobnie działa na bazie algorytmu. Wagi diagnostyczne przepuszczają niskie napięcie przez użytkownika, aby zbadać jego ciało i obliczyć dane. W przypadku tej wagi można stanąć na niej w butach, wtedy także pokaże dane analityczne. Algorytm nie musi działać źle – ale nigdy nie będzie tym, co realne sprawdzenie. Natomiast sprawdzanie temperatury i wagi ciała działa w niej (testowanym przez nas modelu) bardzo dobrze.

Specyfikacja Taniej inteligentnej wagi łazienkowej z bluetooth: Amason – BT S201, Omna – SMART BALANCE, SMART 8W1 – Bluetooth bathroom scale ultra slim, Amason – BT Scale 2 , Retoo – BMI 12w1 Bluetooth oraz DexXer – BT SF-400.

Wymiary wagi to 26 cm na kwadracie. Niekiedy sprzedawcy podają 27 a nawet 28 cm. Zasilana na 2 baterie AA (paluszkowe). Maksymalna waga użytkownika 180 kg – z czego bardzo w to wątpimy. Szkło wagi jest bardzo cienkie i czuć jak się lekko odgina nawet przy wadze 130 kg. Grubość hartowanego szkła wynosi między 4 a 6 mm – jak informują sprzedawcy.

Minimalna waga do odmierzania 3 kg, a dokładność ważenia mieści się w przedziale 50 gram. Waga automatycznie się włącza po stanięciu na niej. Tak samo się wyłącza automatycznie, gdy przestaniemy z niej korzystać.

Aby połączyć wagę z aplikacją w telefonie należy uruchomić w telefonie Bluetooth oraz nawigację GPS. Tylko te dwie czynności pozwolą sparować się urządzeniu oraz działać poprawnie. Waga potrzebuje zarówno Bluetooth jak i nawigacji GPS uruchomionej w telefonie do skomunikowania się mobilnie.

Ekran urządzenia jest bardzo czytelny a sama waga łazienkowa działa prawidłowo. Pomimo, że jest to tani produkt – działa zaskakująco dobrze. Obawy może tylko tworzyć jego cienkie szkło, które przy dużej wadze potrafi odczuwalnie się lekko uginać. Mimo wszystko jest to produkt który polecamy. Urządzenie jest bardzo tanie a zaskakująco dobre jak na swoją cenę. Zapraszamy do kolejnych tematów oraz komentarzy.

Jeden komentarz

  1. NaszkaJu pisze:

    Nie zawsze to co tanie musi być złe. Waga prezentuje się całkiem ładnie. Ale jak takie cienkie szkło, to na pewno czasami może być obawa o jego pęknięcie. Miałam wagę z Lidla co też była na szkle. Jak uderzyło się nią przez przypadek mocniej to zaraz pękła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *