Tania inteligentna waga łazienkowa (diagnostyczna) z bluetooth – Opinia i Test

Inteligenta waga do łazienkiInteligentna waga łazienkowa z funkcją bluetooth – to tanie urządzenie diagnostyczne o zaskakująco ciekawych rozwiązaniach. Warto wspomnieć, że waga tego samego typu można kryć się pod kilkunastoma nazwami teoretycznych marek i modeli. Tak bywa w przypadku znacznej części chińskich produktów – to samo urządzenie, różni się tylko wybitym logiem i nazwą.

Identyczną inteligentną wagę łazienkowa z funkcją bluetooth można spotkać pod takimi nazwami jak:

Amason – BT S201, Omna – SMART BALANCE, SMART 8W1 – Bluetooth bathroom scale ultra slim, Amason – BT Scale 2 , Retoo – BMI 12w1 Bluetooth oraz DexXer – BT SF-400. A to tylko niektóre z ich nazw. W rzeczywistości występuje jeszcze pod kilkoma innymi rzekomymi markami (marki krzaki) i nazwami modeli. Mimo wszystko, jest to stale ten sam produkt.

Testowana inteligentna waga łazienkowa z bluetooth posiada w sobie możliwości analityczne, oraz typowo diagnostyczne ciała użytkownika. Jednakże są one prawdopodobnie wykonane w sposób programowy – algorytmem. Dlaczego, o tym będzie wspomniane trochę później.

Waga posiada bardzo dobrze czytelny elektroniczny wyświetlacz z oświetleniem. Pracuje na zasilaniu 2 baterii typu AA (paluszków). Urządzenie nie tylko mierzy parametry typowo wagowe, ale posiada także wiele dodatkowych danych o użytkowniku.

Inteligentna waga (bez połączenia z aplikacją na telefonie) pokazuje takie informacje na wyświetlaczu jak: waga ciała – z dokładnością do 50 gram, temperaturę w pomieszczeniu oraz stan naładowania baterii.

Podczas sparowania wagi z aplikacją OKOK w telefonie poprzez bluetooth urządzenie pokaże takie dane jak: waga ciała, masa mięśniowa, masa tkanki tłuszczowej, masa wody w organizmie, masa tkanki kostnej oraz poziom tkanki tłuszczonej w %, zawartość wody w organizmie w %, Zawartość tłuszczu w organizmie %, Zawartość mięśni w organizmie %, BMI, wskaźnik stopnia otyłości, oszacowanie – jaka waga jest prawidłowa dla użytkownika, MBR czyli dzienne zapotrzebowanie kaloryczne organizmu. A także pokaz analityczny całego ciała w ostatnim czasie – tworzenie wykresu z wszystkimi tymi danymi na bazie aktualnego pomiaru i poprzednich.

Dodatkowo zakres pomiaru tłuszczu w organizmie mieści się w 5 – 50% oraz zakres pomiaru wody w organizmie pomiędzy 20 – 70%.

Waga będzie współpracować z 8 użytkownikami na 1 aplikacji OKOK. W aplikacji mobilnej dodaje się użytkownika – podaje swój wiek i wzrost oraz płeć, a następnie aplikacja robi już resztę automatycznie.

Waga w danych diagnostycznych prawdopodobnie działa na bazie algorytmu. Wagi diagnostyczne przepuszczają niskie napięcie przez użytkownika, aby zbadać jego ciało i obliczyć dane. W przypadku tej wagi można stanąć na niej w butach, wtedy także pokaże dane analityczne. Algorytm nie musi działać źle – ale nigdy nie będzie tym, co realne sprawdzenie. Natomiast sprawdzanie temperatury i wagi ciała działa w niej (testowanym przez nas modelu) bardzo dobrze.

Specyfikacja Taniej inteligentnej wagi łazienkowej z bluetooth: Amason – BT S201, Omna – SMART BALANCE, SMART 8W1 – Bluetooth bathroom scale ultra slim, Amason – BT Scale 2 , Retoo – BMI 12w1 Bluetooth oraz DexXer – BT SF-400.

Wymiary wagi to 26 cm na kwadracie. Niekiedy sprzedawcy podają 27 a nawet 28 cm. Zasilana na 2 baterie AA (paluszkowe). Maksymalna waga użytkownika 180 kg – z czego bardzo w to wątpimy. Szkło wagi jest bardzo cienkie i czuć jak się lekko odgina nawet przy wadze 130 kg. Grubość hartowanego szkła wynosi między 4 a 6 mm – jak informują sprzedawcy.

Minimalna waga do odmierzania 3 kg, a dokładność ważenia mieści się w przedziale 50 gram. Waga automatycznie się włącza po stanięciu na niej. Tak samo się wyłącza automatycznie, gdy przestaniemy z niej korzystać.

Aby połączyć wagę z aplikacją w telefonie należy uruchomić w telefonie Bluetooth oraz nawigację GPS. Tylko te dwie czynności pozwolą sparować się urządzeniu oraz działać poprawnie. Waga potrzebuje zarówno Bluetooth jak i nawigacji GPS uruchomionej w telefonie do skomunikowania się mobilnie.

Ekran urządzenia jest bardzo czytelny a sama waga łazienkowa działa prawidłowo. Pomimo, że jest to tani produkt – działa zaskakująco dobrze. Obawy może tylko tworzyć jego cienkie szkło, które przy dużej wadze potrafi odczuwalnie się lekko uginać. Mimo wszystko jest to produkt który polecamy. Urządzenie jest bardzo tanie a zaskakująco dobre jak na swoją cenę. Zapraszamy do kolejnych tematów oraz komentarzy.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 5 / 5. Ilość ocen: 1

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

4 komentarze

 1. NaszkaJu pisze:

  Nie zawsze to co tanie musi być złe. Waga prezentuje się całkiem ładnie. Ale jak takie cienkie szkło, to na pewno czasami może być obawa o jego pęknięcie. Miałam wagę z Lidla co też była na szkle. Jak uderzyło się nią przez przypadek mocniej to zaraz pękła.

 2. Dlaczego nie napisałeś jakie są wyniki pomiarów, kiedy stanąłeś w butach? Czy są takie same jak przy gołych stopach? To że waga pokazuje jakieś pomiary nie znaczy, że ta funkcja to pic. Np. przy pomiarze tętna Smart opaską, zobaczymy wynik nawet jeśli przypniemy opaskę do banana. A to dlatego, że do pomiaru wykorzystuje się odbicia światła. Jeżeli tylko coś przyłożymy do czujnika, to zawsze będzie jakiś pomiar, ale nie będzie prawidłowy.

 3. GiTra pisze:

  Bardzo fajna waga inteligenta. Kupiłem za namową tego artykułu, a bardziej nawet filmu. Waży idealnie i dokładnie. Wszystkie dane są w tablicy wyników na telefonie, łącznie ze statystykami, opisami i pokazem ile powinno być do normy.

  Bardzo ale to bardzo dobry sprzęcik, zdecydowanie polecam. Dla mnie on ma o wiele więcej możliwości, niż nawet można potrzebować.

 4. Kozik pisze:

  Właśnie jest to chyba najlepsza inteligenta waga diagnostyczna. Choć nie wiem czemu często też nazywana łazienkowa – skoro może stać wszędzie. Miałem do tej pory 2 inne o zbliżonych działaniach. Ale co śmieszne, ta jest najtańsza a działa najdokładniej. W skali 1 do 10 samemu oceniam ją na 9 (odniesienie do filmu). A punkt jej zabiorę za jedną rzecz, jej szkło mogło by być grubsze.

  Pomiary, wyniki, statystyki, informacje, wykresy postępów to wszystko jest po prostu piękne. Temperatura pomieszczenia, jaką bada waga – myślę że ten jedyny parametr nie jest dokładny. Niby zawsze u mnie od 19 do 22. A wydaje mi się, że często jest o 2 stopnie C możliwa niedokładność. Tego nie wiem, tylko takie moje przypuszczanie. Ale waga 1 klasa, genialna i super działa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: