Tania maszynka do golenia pleców – Opinia i Test

Golarka do plecówTania maszynka do golenia włosów na plecach – to urządzenie działające na zasadzie podobnej do maszynki do golenia zarostu twarzy. Jego prosta konstrukcja nie wymaga żadnych źródeł zasilania – jest to manualna golarka ręczna.

Urządzenia działa na zasadzie zabezpieczonego ostrza, ścinającego włosy na plecach. Ostrze jest dobrze naostrzone – ucina włosy bez problemów – jeśli odpowiednio na nie trafią. Przed skaleczeniem skóry chroni natomiast zabezpieczenie ostrza w postaci nakładki z tworzywa sztucznego.

Włosy na plecach wchodzą między ząbki zabezpieczania ostrza, a następnie są ucinane. Działa to na identycznej zasadzie jak każda maszynka, manualna do golenia twarzy. Tutaj jednak jest ta różnica, że na ostrzu znajduje się zabezpieczenie. Dzięki temu nie możemy się skaleczyć podczas golenia, ani nawet przeciągania maszynką na boki.

Maszynki do golenia pleców można używać na sucho – lub mokro. Na sucho prawdopodobnie działa lepiej, bo włosy się do niej nie przyklejają i są bardziej puszyste. W przypadku mokrych pleców, będą przywierały do skóry i trudniej będzie je ściąć. Trudno ocenić czy od wilgoci także nie zacznie rdzewieć same ostrze wykonane z metalu.

Cała maszynka do pleców jest z tworzywa sztucznego (plastikowa) tylko samo ostrze jest metalowe. Ostrze maszynki jest osadzone na zatrzaskach – przez co jest możliwa jego wymiana na nowe. Takie ostrza można kupić do niej osobno.

Urządzenie kosztuje między 30 – 50 zł i zdecydowanie nie jest warte takiej ceny. Jest wykonana licho – wymiary to 45 cm długości oraz 13 -14 cm szerokości przy głowicy ostrza. Plecy z założenia się nim goli samodzielnie, a więc można być pewnym – że nie zrobi się tego dokładnie.

Człowiek nie ma możliwości – nawet na długim trzonku maszynki dokładnie przejechać po całej płaszczyźnie pleców, z równo przyłożoną głowicą maszynki. Profil pleców przy łopatkach i kręgosłupie na to nie pozwolą, aby dokładnie nią ogolić plecy samodzielnie. Nie da się tak ułożyć i trzymać maszynki, aby dokładnie wszędzie w każdym miejscu pleców przylegała równo do skóry i ścięła przy niej włosy na plecach.

Ciecia jakie wykonuje są całkowicie bezbolesne. Czuje się wyłącznie przeciągnie po plecach głowicy oraz czasami lekkie szarpnięcie. Nie mniej, nie jest do dokładne bo takie być nie może. Jej głowica jest nieruchoma, nie dopasowuje kąta nachylenia cięcia na profilu pleców. Można go tylko uzyskać odpowiednim nachyleniem samej rączki maszynki – a to jest niemożliwe na plecach.

Czy warto kupić taką tanią golarkę do pleców – zdecydowanie NIE. Jeśli mamy kogoś, kto nam pomoże zgolić plecy, to tym bardziej nie warto. Dlatego że automatyczna maszynka do golenia włosów na głowie będzie kosztowała tyle samo co ta byle jaka ręczna manualna. Dodatkowo nie ogolimy się nią samodzielnie dokładnie, bo jest to niemożliwe. Kolejna sprawa to jest pewne, że po kilku goleniach ostrze się stępi – a maszynki elektrycznej dopiero po kilkuset goleniach, lub nawet wcale jak będzie się o nie dbało.

Tania maszynka do samodzielnego golenia pleców – jest produktem mało atrakcyjnym cenowo. Powinna kosztować maksymalnie kilka złotych. Dodatkowo nigdy nie będzie działać dokładnie. Rozsądnie jest więc wybrać, najtańszą maszynkę eklektyczną zasilaną z gniazdka elektrycznego rączką przegubową oraz odprasowującą się głowią.

Można próbować korzystania z takiej maszynki do golenia pleców. Ale bardzo wątpliwe aby ktoś był z niej w pełni zadowolony. Jeśli już to lepiej kupić taką elektryczną lub o znacznie lepszej konstrukcji. Naszym zdaniem wydatek na to urządzenie to zdecydowanie wyrzucenie pieniędzy do śmietnika. Zdecydowanie lepiej kupić coś o lepszych rozwiązaniach. Ta tania maszynka do golenia pleców się nie sprawdza w tym, do czego została przeznaczona. Zapraszamy do kolejnych tematów oraz komentarzy.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

  1. Brunos pisze:

    Całe szczęście że demaskujecie takie urządzenia. Ale te do golenia pleców ręczne a nie elektryczne chyba zawsze będą działać byle jak. Nawet ta droga tak samo się zepsuje jak zwykła jednorazówka do golenia zarostu. Bo przecież ostrze wcześniej czy później zawsze się stępi. W maszynkach elektrycznych jest to na innej zasadzie dlatego działają znacznie dłużej takie golarki. Jeśli do pleców to tylko elektryczna też jestem tego zdania.

  2. Matix21 pisze:

    Taka golarka do pleców, to z wyglądu bym nawet nie brał. Było wiadomo że nie może to działać. Ale z ciekawości sprawdziłem sobie jej oferty sprzedaży. Faktycznie setki osób to kupuje z wiarą, że będzie działać. Dobrze obnażać takie lipne produktu aby nie naciągali ludzi te Chińczycy co to produkują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: