Tanie buty i obuwie

Obuwie tanieButy można podzielić ze względu na ich przeznaczenie. Chodzi o podział na kategorie przykładowo sportowe, eleganckie, zimowe, letnie i codziennego użytku o nieokreślonym przeznaczeniu.

Podział butów jednak można wyznaczyć też na zasadzie buty tanie i buty średniej ceny oraz buty drogie. Wiele osób twierdzi że jakość wykonania idzie równo z ceną, to nie jest do końca prawda.

Tanie buty – w wyborze butów należy zwracać uwagę nie tyle na cenę co na jakość ich wykonania. Cena nie określa zawsze jakości, bo często jest tak, że tanie może być dobre a drogie byle jakie.

Często na cenę wpływają takie czynniki jak rozpoznawalność marki danego wyrobu, czy jest to produkt znanej firmy, często cena wtedy wynika nie z samej jakości ale z szpanerstwa i użyczenia logo. Materiału wykonania oraz rodzaju miejsca sprzedaży.

Tanie buty można spokojnie nabywać bez obaw o ile się zadba o to, by spełniały wymogi. Dobre buty jak było często pisane w innych artykułach muszą być szyte na wieńczeniach. Podeszwa buta powinna być wyraźnie przyszywana dratwą do górnej części. Szew zapewnia bardzo mocną wytrzymałość i odporność na odkształcenia i uszkodzenia buta.

Kolejna ważna sprawa to aby but był zbudowany z dobrego tworzywa. Tanie buty często mają to do siebie, że nawet jeśli są z skóry to skóra bywa natryskowa. Wiele tanich butów ma pseudo skórę, którą natryskuje się na materiał i tworzy ona tylko coś bardzo dobrze ją imitującego o cienkiej warstwie. Skóra natryskowa jest bardzo podatna na uszkodzenia i przetarcia.

Najlepiej jak but jest wykonany z skóry prawdziwej. To zapewni mu bardzo długą żywotność. Następnie należy zwracać uwagę na podeszwę buta. Tanie buty mają często zastosowaną sztuczną gumę, która jest bardzo twarda i w dotyku często przypomina śliską gumę lub jakieś tworzywo. Taka guma często pęka od chodzenia i bardzo szybko się przeciera.

W budach zwracać uwagę trzeba na podeszwę, szwy podeszwy z górą oraz to co tworzy buta na górze. Także warto dodać że dobrze gdy but nie ma gumowej kratki pod podkładkami – one często pękają i buty przez to stają się bezużyteczne.

Jeśli znajdziemy tanie buty z tymi wskazówkami bez wahania można je kupić. O butach warto przeczytać więcej. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.