Tanie stojaki na ubrania – Opinia i Test czy warto kupić

Tanie stojaki na ubraniaTanie stojaki mobilne na ubrania to w zasadzie wszystkie produkty tego samego typu. W tym przypadku mogą one mieć koła lub samą podstawę, relingi na ubrania w postaci rurki do mocowania wieszaków bazują na jednej lub dwóch a nawet więcej rurkach poprzecznych.

W przypadku tych urządzeń – jak w mało innych przypadkach cena jednak odgrywa dużą różnicę. Warto wspomnieć, że bez znaczenia jak wizualnie będzie wyglądał taki stojak na ubrania – jeśli jego mocowania konstrukcyjne są takie same a cena także jest z podobnego pułapu.

Nabywając stojak na ubrania z tych najtańszych modeli – otrzymujemy go w kartonie do samodzielnego montażu. One zawsze są składane. Tutaj mała ciekawostka – po wadze można poznać jakość jego – im cięższy tym stabilniejszy i lepszy, a im lżejszy tym jest bardziej lichy – tanie wszystkie są lekkie a nawet bardzo lekkie do max 3 kg – bardziej profesjonalne mają wagę od 3 kg w górę – już po tym można poznać jak jest wytrzymały.

Zestaw do montażu stojaka na ubrania to rurki stalowe o ściankach grubości miej więcej kartki papieru – bardzo ale to bardzo cienki metal, przez co można go zgiąć uściskiem w palcach. Następnie łączniki plastikowe do łączenia rurek – łącznie polega zawsze na bazie wepchania rurki w otwór z tworzywa – to nigdy nie jest skręcanie śrubami i to kolejny wyznacznik jakości.

Następnie podstawa z tworzywa sztucznego – może ona mieć dodatkowe koła lub ich brak. Koła zawsze w tanich stojakach są wykonane z plastiku, przez co więcej szorują po podłodze niż jeżdżą – szczególnie po panelach czy płytkach. 2 koła mogą posiadać blokady obrotu na jednej stronie.

Regulacja wysokości relingu (poprzecznej belki do wieszania ubrań) polega na bazie docisku. Działa to jako ścisk plastikiem owalu rurki, która przechodzi przez to tworzywo. Docisk może być wykonywany na dwa sposoby – pierścieniem, który się dokręca lub wajchą zaciskową. Jest to bez znaczenia, siła oporu jest zbliżona.

Tanie wieszaki mobilne na ubrania mogą unosić bardzo ograniczoną ilość ubrań – bezpieczna waga to nie więcej niż 5 kg rozłożone równomiernie z czego najcięższe po bokach a najlżejsze na środku rurki. Inaczej bardzo łatwo jest złamać ten łącznik a wtedy całe urządzenie będzie do utylizacji.

Najtańsze stojaki mogą udźwignąć maksymalnie wspomniane 5 kg z czego droższe skręcane śrubami o lepszych łącznikach bez tworzywa do kilkudziesięciu kilogramów. Na nisko budżetowych produktach raczej nie jest wskazane wieszanie kurtek zimowych i ciężkich ubrań.

Dodatkową wadą urządzeń na ubrania montowanych z wkładania rurek w otwory a nie skręcenia jest koślawienie się. Jeśli przeciążymy to z jednej strony natychmiast cała konstrukcja się wygina i koślawi – co szczególnie by było widać przy podstawie lub ogólnej równości bryły obrysu rozłożonego urządzenia. Szczególnie dotyczy to tych mających dwie belki a nie jedną środkową do wieszania ubrań.

Warto wspomnieć – wiele osób jest zadowolonych z takich urządzeń, o ile używają ich w sposób delikatny i bez przeciążenia. W innym wypadku raczej pojawi się szybkie uszkodzenie.

Czy warto kupić tani stojak na ubrania – odpowiedź jest złożona. Jeśli potrzebujemy takiego urządzenia tylko tymczasowo – można je nabyć i traktować jako coś przejściowego. Jeśli tego typu rozwiązania raczej są nam potrzebne na dłuższy czas – to zdecydowanie lepiej kupić droższy stojak o znacznie mocniejszej konstrukcji, który tym samym posłuży długi czas.

Tanie rozwiązania są tylko krótkoterminowe – w perspektywie sprzętu na, którym nam zależy przez dłuższy czas – zdecydowanie trzeba kupić coś znacznie bardziej solidnego. Tym bardziej, że lepsze nie jest o wiele drożej. W przypadku tych urządzeń sprawdza się powiedzenie – cena czyni cuda. Zapraszamy do kolejnych artykułów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

  1. SPadzik pisze:

    Miałem coś takiego u siebie w domu po przeprowadzce. Bardzo słaba i licha konstrukcja, jak powiesiłem na nich bluzy to połamała się nie tyle rurka co te uchwyty na górze z towarzystwa. Nie wytrzymały ciężaru i zaraz pękło. Także zgodzę się z tym artykułem, raczej nie opłaca się tego mieć o ile nie chce się na tym trzymać tylko kilku ubrań i na krótki czas.

  2. Dionizy pisze:

    Dobrze, że jest ktoś co obnaża takie rzeczy. Szukać takich danych można z świecą. Wszyscy testują pod publiczki a tutaj tylko ktoś robi to rzetelnie i uczciwie. Kupiłem niestety ten stojak przed obejrzeniem materiału i okazało się, że po powieszeniu tam ubrań złamała się rurka a w zasadzie zgięła w kształt V. Bardzo cienki metal, jaki nic nie jest w stanie utrzymać. Przestrzegać warto przed tym sprzętem innych tak jak piszą w tym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: