Tanie torby i sakwy na rower – Test i Opinia

Tanie bagaże roweruTanie torby i sakwy rowerowe – to szczególnie te zakładane na ramę lub kierownice. Ten sprzęt bagażowy jest bardzo przydatny, można w nim przetrzymywać podręczne drobiazgi lub narzędzia – przydatne podczas wycieczek rowerowych.

Przyjrzeliśmy się kilku typom najbardziej popularnych toreb rowerowych – bez problemu można dzięki temu odpowiedzieć na pytanie, które są warte uwagi lub jakie warto omijać szerokim łukiem.

Wielkość torby i sakwy – okazuje się, że jest to jeden z jej najważniejszych aspektów. Jest to bardzo istotne jak będzie ona pojemna – i już na tym etapie często powstaje problem. Jeśli kupimy zbyt mały sprzęt bagażowy to nie spełni oczekiwań, bo nic się do niego nie zmieści.

Przed zakupem trzeba dokładnie poznać rozmiary torby czy sakwy i najlepiej sprawdzić je na metrówce, czy na pewno będą odpowiednie. Większość problemów polega na wybraniu za małego rozmiaru a tym samym jego późniejszej nieużyteczności.

Kolejny bardzo ważny aspekt to wodoodporność – jeśli zamek jest od góry, to przez niego będzie wlatywać wodą do środka. Także typ materiału ma znacznie, jak jest on gruby i czy na pewno wodoodporny. Deszcz może zastać każdego podczas jazdy rowerem – dobrze aby sprzęt bagażowy był odporny nawet na silny deszcz i przemoczenia.

Typ mocowania – z reguły będą to rzepy. Tutaj trzeba dokładnie się przyjrzeć czy są dostatecznie długi oraz szerokie. Szczególnie jeśli ma się nietypowy kształt ramy roweru – gdzie potrzeba większej długości rzepu do jej opasania.

Torba rowerowa na kierownice czy ramę – to jest bardzo ważny aspekt. Na kierownicy jest to zawsze pod ręką, łatwiej dostępny pojemnik. Natomiast nie każdy ma miejsce aby zamocować coś takiego – szczególnie jeśli kierownica nie jest za szeroka a dodatkowo jest gięta.

Dużo osób nabywa taki sprzęt – a potem nie ma miejsca gdzie go założyć. Nie mniej jeśli jest to możliwe – to właśnie te na kierownicę są najbardziej praktyczne do większości zastosowań a szczególnie jazdy turystycznej. Do wyczynowej natomiast lepsze są montowane na ramie.

Ilość możliwości – tanie sakwy i torby na rower z reguły mają jedną czy dwie funkcje. Jest to sprzęt bagażowy, czasami z dodatkiem możliwości obsługi smartfona czy nawigacji przez jego przezroczysty panel dotykowy. Niewiele droższe sprzęty – posiadają dodatkowo system mocowania na szybkie połączenie stelażowe oraz możliwość przenoszenia torby na ramieniu za sprawą paska a także znacznie większą pojemność.

Przed zakupem dowolnego tego typu dodatku – warto wziąć pod uwagę też droższy model, który ma znacznie więcej możliwości oraz pakowności. Szczególnie te duże torby na kierownicę roweru mocowane za sprawą osobnych stelaży z możliwością szybkiego demontażu. Zdecydowanie wato rozważyć zakup czegoś takiego – bo jest to wydatek jednorazowy a może służyć przez wiele lat.

Odblaski – to także warty uwagi dodatek w tego typu sprzęcie. Zwiększają trochę bezpieczeństwo i sprawiają, że rower jest lepiej widoczny po zmroku gdy zostanie podświetlony światłami.

Kluczowe jest jednak dokładne przemyślenie niezbędnych wymiarów – typu mocowania oraz miejsca gdzie ma się znajdować torba lub sakwa rowerowa. Oraz wzięcie pod uwagę – czy nie warto kupić czegoś naprawdę dobrego, bo to wydatek jednorazowy na wiele lat. Zapraszamy do kolejnych artykułów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Drowczak33 pisze:

    Mało jest tak uczciwych publikacji jak ta, dokładnie większe torby są lepsze. Też przerabiałem już różne i wszystkie były lepsze lub gorsze, ale najlepszy wybór to była duża sakwa na kierownicę. Oczywiście także mam na bagażniku dwie sakwy, bardzo pomocne przy zakupach czy dalszych wyjazdach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: