Tasso rurki waflowe z kremem kakaowym z Biedronki – Opinia

Taso biedronka rurkiRurki waflowe z kremem kakaowy o nazwie Tasso to produkt jaki można nabyć w marketach Biedronka. W smaku wypadają one bardzo dobrze ale czuć w nich bardzo dużo słodyczy, dostępne są także inne rodzaje smakowe tego produktu. Przykładowa paczka mieści w sobie 280 gram.

Produkt w składnie nie jest za przyjemny, także cenowo wychodzi drogo. Mimo wszystko można powiedzieć o nim, że wielu osobom on smakuje – a może nie wiedzą co tak naprawdę on kryje w sobie.

Skład Tasso rurek waflowych z kremem kakaowym z Biedronki: cukier – niestety już na pierwszym miejscu, mąka pszenna, tłuszcz roślinny, mleko w proszku odtłuszczone, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu 5,4%, laktoza z mleka, glukoza, jajo w proszku, barwnik E150c (amoniakalny określany jako kontrowersyjny), aromat nie określono jaki, emulgator – lecytyna sojowa i sól. Jak widać wkład wcale nie jest taki dobry.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu: wartość energetyczna 512 kcal, białko 7,4 g, węglowodany 61 g w tym cukry to 41,3 grama – czyli bardzo dużo, tłuszcz 26 g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 11,28 g, błonnik 2,4 g oraz sód 0,10 g. Cukrów jest zdecydowanie za dużo a w szczególności kwasów nasyconych – tych jest totalnie za dużo.

Średnia ilość rurek w opakowaniu to 26 sztuk. 3 rurki stanowią porcję dzienną według zaleceń producenta. Naszym daniem nie jest to absolutnie produkt warty wybierania. Nie ma on nic pozytywnego dla zdrowia a wręcz przeciwnie, warto porównać normy GDA i wtedy wychodzi na to, że kwasy nasycone są wręcz nie do przyjęcia pod względem zdrowia.

Naszym zdaniem lepiej wybrać inny produkt nie mający w swoim składzie tak problematycznych elementów i ich ilości. Ewentualnie zrobić samemu podobne słodycze po przez przygotowanie masy kakaowej samemu i włożenie jej między wafle. Wyjdzie zarówno taniej jak i zdecydowanie zdrowiej. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *